Bentour Reisen zorunlu Test uygulamasını memnuniyetle karşılıyor

Bentour Reisen zorunlu Test uygulamasını memnuniyetle karşılıyor
HG Editör
Posted on Nisan 04, 2021, 2:08 pm
2 mins

Nisan ayı itibari ile Almanya, tüm ülkelerden uçakla ülkeye seyahat edecek yolculardan, seyahat öncesi yapılan PCR Test zorunluluğunu getirdi. İsviçre gibi birçok ülkeler, daha önce den bu uygulamayı hayata geçirmişlerdi.

BENTOUR CEO’SU DENİZ UĞUR

Bentour CEO su Deniz Uğur, “güncel bir PCR testi, uçakta seyahat eden tüm yolculara güven ve korunmalarını sağlıyor” şeklinde gelişmeleri olumlu yorumladığının altını çizerken “bu yeni getirilen test zorunluluğu ile, misafirlerimizin güvenliği daha da artmış oluyor” diye değerlendirmelerde bulundu.

Deniz Uğur un olumlu bakış açısının en önemli nedeni, geçen yıl Test konusunda kazanılmış olan tecrübeler. Türkiye, Almanya ile ikili anlaşma çerçevesinde geniş çaplı bir test stratejisi uygulamıştı. Bu çerçevede Bentour Reisen, 2020 yaz sezonunda müşterilerinin tatil paketlerine ücretsiz PCR Testi dahil ederek, eşi benzeri olmayan bir kampanyayı hayata geçirmişti.

Deniz Uğur “Tecrübelerimiz, gerekli sorumluluklar yerine getirildiği takdirde, Corona döneminde de güvenli seyahatin mümkün olduğunu gösterdi. Tatilde bulaş riski, evdeki bulaş riskinden daha yüksek değildir; bazı durumlarda daha da düşüktür. Örnek olarak, geçen yıl test edilen müşterilerimizin pozitif sonuç oranı 0,3% değerinde seyir etti.” şeklinde Bentour ’un Test istatistikleri hakkında bilgi verirken, “Uzun süredir yapılan Testlerin uygulamaları konusunda artık bir rutin oluşturuldu ve misafirlerin PCR test uygulamasında sadece bir kaç dakika ayırmaları gerekiyor.” diye sistemin kolaylığına işaret etti.

Türkiye de nerdeyse tüm otellerde bir PCR Test istasyonu bulunmakta. Misafirler rahatlıkla konakladıkları tesislerde, kayda değer bir zaman kaybına uğramadan, testi yaptırabiliyorlar.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.