FETHİYE ÖLÜDENİZ OTEL İŞLETMECİLERİ BU SEZONDAN NE BEKLİYORLAR?

FETHİYE ÖLÜDENİZ OTEL İŞLETMECİLERİ BU SEZONDAN NE BEKLİYORLAR?
Yeşim SARITAŞ
Posted on Nisan 12, 2021, 3:17 am
3 mins

Fethiye Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatif Başkanı Mümtaz Kökten ve Yönetim Kurulu Üyelerine gerçekleştirdiğimiz ziyarette bu yılki turizm beklentilerini dair sohbet ettik.

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatif Başkanı Mümtaz Kökten, “Geçen sene Covid-19’un ortaya çıkmasına rağmen sezon beklentimizin üzerinde geçti. Bizi en çok İngiliz pazarı etkilerken sezonda son anda birçok yerden turist yığılması yaşadık. Belki oteller olarak kar etmedik ama çok şükür zarar da etmedik. Bu yıl da insanların son dakikayı beklediklerini düşünüyoruz. Yurtdışından ise bu yıl İngiliz’den ziyade Rus ve Alman turistlerin gelme olasılığı daha yüksek gözüküyor. Üstelik aşı uygulaması olduğu için bu yıl da son dakika turist akımı yaşanacak ve geçen seneden daha verimli geçecek düşüncesindeyiz” dedi.

“2021’in Patara Yılı ilan edilmesinin Ölüdeniz otellerine bir katkısı olur mu?”


“2021’in Patara Yılı ilan edilmesinin Ölüdeniz otellerine bir katkısı olur mu?” diye sorduk, Yönetim Kurulu Üyelerinin düşünceleri şöyle oldu: “2021’in Patara yılı ilan edilmesi elbette Ölüdeniz otellerini olumlu etkileyecektir. Özellikle pandemiden dolayı toplu taşıma ve uçak kullanmaktan çekinen, araçları ile tatile çıkan aileler ve tatil severlerin sayısı bir hayli arttı. Paket tatiller yerine belirledikleri yol şeritlerinde geze geze ve birer ikişer gece konaklayarak tatil yapanlar fazlalaştı. Patara’ya gitmek isteyenler ya da Patara istikametinden gelen tatilciler Ölüdeniz’de de konaklayacaklardır. Üstelik Patara bölgesinde konaklama için çok fazla otel bulunmadığından Ölüdeniz ve Kaş Kalkan mevkiinde konaklama yapmayı tercih edeceklerdir.”
Turizmci olmaktan ziyade Fethiye’de yaşayan bireyler olarak da bir konuda seslerini duyurmak istediler!
Fethiye’nin son zamanlarda talan edilmesinden yana çok üzgün olduklarını belirttiler. Kayaköy, Faralya gibi ormanlık alanların üzerine yapılan kaçak yapılardan dolayı doğanın katledildiğini ve Türkiye’nin bakir kalmış cennet köşesi olan Fethiye’den Patara’ya doğru kaçak yapılara müsaade edilmemesi konusunda gerekli tedbirlerin alınmasını istediklerini ilettiler.
Ben de eklemek isterim ki Fethiye gibi havası ve doğası ile sağlığa iyi gelen ve yabancı turistlerin bu yüzden ilgisini çok çeken bakir bölgelerin özellikle Covid-19 sonrası çok göç alması ve ormanlık alanların kaçak tesislerle dolması ve kaçak oturma alanlarına çevrilmesi konusunda, Türkiye Turizminin gözde yerlerinin korunması için gerekli tedbirlerin alınmasını yetkililerden hepimiz istiyoruz. Bir beş yıl sonra Fethiye’yi bir Bodrum gibi görmek istemiyoruz.

TURİZM SEKTÖRÜ ARTIK CEPTE
Paylaşmak Güzeldir
Yeşim SARITAŞ
1982 Samsun doğumlu Yeşim Sarıtaş, İşletme Fakültesi mezunudur. Datassist İnsan Kaynakları şirketinde 6 yıl İstatistik ve IT Satış Pazarlama Sorumlusu, Jollytur’da 2 yıl IT Proje Analistliği, Metro Travel ve Metro Turizm’de 2 yıl İş Geliştirme ve Reklam Pazarlama Müdürlüğü yaptıktan sonra Küçük Otellere ve Seyahat Acentelerine Sosyal Medya ve Satış Pazarlama konularında, Belediyelere Turizm Projeleri konularında Danışmanlık yapmıştır. Halen, Seyahat Acentesi olarak Bireysel ve Kurumsal hizmet sunmaya devam etmektedir. Sivil Toplum Kuruluşlarında Kadınları temsilen görevler almış, Sosyal Sorumluluk ve Turizm Projeleri oluşturmuştur. 2017 yılında, ceza evlerinde anneleri ile büyümek zorunda olan 0-6 yaş arası çocuklar için “Minik Duvarları Yıkalım” sloganıyla düzenlediği yardım kampanyası ile takdir toplamış, Türkiye’de ilki gerçekleşen bu sosyal sorumluluk projesi ile dönemin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım tarafından ödüllendirilmiştir. 2016’dan itibaren Turizm ile ilgili güncel ve bölgesel yazılar yazmakta olup, Uluslararası Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Fijet-Aturjet Türkiye üyesidir.

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.