Dijital Dönüşümde Turizm Sektörünün yeni trendi: ELEKTRAWEB

Dijital Dönüşümde Turizm Sektörünün yeni trendi: ELEKTRAWEB
Hotel Gazetesi
Posted on Ocak 24, 2022, 2:48 pm
10 mins
Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal

Türkiye’nin en kapsamlı web tabanlı ve bulutta çalışan otel yönetim yazılımı Elektraweb, hız, güvenlik ve mobilite avantajlarıyla otellerin ilk tercihi halini aldı. Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, Elektraweb’in tercih edilmesinin nedenlerini, avantajlarını Hotel Gazetesi’ne anlattı.

Türkiye’nin en kapsamlı web tabanlı, bulutta çalışan otel yönetim yazılımı Elektraweb, kullanıcılarına sağladığı hız, güvenlik ve mobilite avantajlarıyla alanında öncü.

Bir tesisin ön bürodan kanal yönetimine, online otel rezervasyonundan e-faturaya, satın almadan SPA’ya kadar tüm departmanlarının dijital ortamda yönetebilmesini sağlayan Elektraweb, en yeni web teknolojileriyle geliştirilen, hızlı, fonksiyonel ve kullanıcı dostu bir uygulama. Farklı paketlerle geniş bir ürün gamına sahip. Modüler yapısıyla butik otel, resort, glamping, restoran gibi farklı konseptlerdeki işletmelerin ihtiyaçlarına uygun özelleştirilebilir çözümler sunuyor.

İLK YATIRIM MALİYETİ YOK!

Turizm tesislerinde kullanılan otel otomasyon sistemlerinin otel yönetiminin önemli bir parçası haline geldiğini anlatan Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, dijital dönüşümde web teknolojilerinin önemine dikkat çekti. Elektraweb ve masaüstü versiyonu Elektra V5 Otel Yönetim Sistemi kullanan toplam 5.000 kullanıcı olduğunu söyleyen Durukal, şu bilgileri verdi: “Elektraweb’in öncelikli avantajı ilk yatırım maliyeti olmaması. Tesislerin birkaç yılda bir yenilenmesi gereken sunucu, sunucu lisansları, virüs programları, yedekleme gibi maliyetleri yoktur. Uygulamayı kullanmak için sadece internet bağlantısı, akıllı bir telefon, tablet ya da bilgisayara ihtiyaç vardır. Mobil kullanılabilmesi de özellikle evden çalışmanın hız kazandığı pandemi döneminde idari personelin kolaylıkla çalışabilmesine olanak veriyor. Elektraweb, bir otelin tüm departmanlarını ve işlerini yönetebilecek modüllerden oluşuyor. Tesisler ihtiyaçlarına uygun modülleri kullanarak tesisi entegre yapıda tek programla yönetilebilir hale geliyor. Bu sayede de hem hızlı hem de verimli bir yönetim akışı oluşuyor.”

OTELLERİN VERİ GÜVENLİĞİNİ GARANTİ ALTINA ALIYOR

Turizm sektöründe özellikle otellerin veri ihlalinin en çok yaşandığı tesisler olduğunu, otellerin sahip olduğu hem kişisel hem de finansal çok sayıda veri, onları siber saldırıların hedefi haline getirdiğini belirten Durukal, “Web teknolojilerini özellikle bulut yapıda çalıştırdığınızda işletmeye ciddi bir tasarruf sağlıyor. Daha da önemlisi verilerinizi güvenli bir alanda tutuyor. Çünkü bulut sistemler hem çok ciddi şekilde korunuyor hem de dünyanın farklı lokasyonlarında verilerin eş zamanlı kopyalarını tutarak veri güvenliğini garanti altına alıyor. Üstelik Elektraweb’de işlenen ve saklanan bilgiler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve Avrupa Birliği Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) kapsamına göre kayıt altına alınıyor” dedi.

AKILLI FİYAT YÖNETİMİYLE OTELLERİN GELİRİ KATLANACAK 

Elektraweb, yapay zekayla geliştirdiği Akıllı Fiyat Yönetimi ile yüzlerce değişkeni anlık yorumlayıp optimum fiyat sunuyor. Akıllı fiyat yönetimiyle otelin en doğru fiyattan satış yapmasını sağladıklarını belirten Nilüfer Durukal, “Bu teknoloji otelin satışını yüzde 10 karlılığını ise yüzde 20 artırıyor” dedi. Durukal, şöyle konuştu: “Özellikle turizm gibi son dakika rezervasyonlarının yoğun olduğu sektörlerde yapay zeka artık neredeyse bir zorunluluk halini alıyor. Pandemiyle birlikte sektörün en büyük sorunu haline gelen rezervasyon-fiyat dengesi,iyi yönetilebildiğinde önemli bir fırsat halini alıyor. Turizm sektörünün öncü bilişim şirketlerinden biri olan ve hızlı çözümler üreten Talya Bilişim, yapay zeka teknolojisiyle geliştirdiği akıllı fiyat yönetimi sayesinde otellerin en doğru fiyattan satış yapmasını sağlıyor. İnsan tarafından eş zamanlı değerlendirilmesi imkansız olan yüzlerce değişkeni yapay zeka anlık olarak yorumlayıpotele optimum fiyatı sunuyor.Örneğin geleneksel yöntemlerle 200 eurodan satılan bir oda için akıllı fiyat yönetimi tüm parametreleri hesaplayarak 350 euro önerisi sunabiliyor. Ya da 300 eurodan satılması halinde ne kadar bir doluluk oranına ulaşılabileceğini öngörebiliyor. Bunun yılın 365 günü her oda için yapabiliyor olması ise otelin karlılığını katlıyor. Bu teknoloji otelin satışını yüzde 10 karlılığını ise yüzde 20 artırıyor.”  

Hakkında

Talya Bilişim, 25 yılı aşkın süredir yazılım sektöründe teknoloji geliştiren, 3 bölgede ofisi, Türkiye çapında 38 bayisi olan, Türkiye’nin en büyük kamu kurumlarına çözümler üreten, yazılımları aktif olarak 5000’den fazla tesiste kullanılan, ürettiği yazılımları yurt dışına ihraç eden bir teknoloji firmasıdır. Amacımız, ürettiğimiz yazılımlarla kullanıcılarımızın finansal, operasyonel, ve idari süreçlerini elektronik ortamda detaylı olarak takip etmesini sağlamak, yönetime doğru analizlerle hızlı karar alma ve tam kontrol olanağı sunmaktır.Yazılımlarımız, Turizm ve Konaklama sektörüne yönelik olarak üretilen ELEKTRA Otel, Restaurant ve Klüp Otomasyon Sistemleri ile Sağlık Sektörüne yönelik olarak üretilen MEDİSOFT Hastane Otomasyon Sistemleri olmak üzere iki ana gruba ayrılabilir. Elektra Otel Yönetim Sistemi her büyüklükteki otelin tüm departmanları ile birlikte entegre olarak yönetilmesini sağlayacak 28 farklı modülden oluşur. En kapsamlı otel yazılımıdır. Otelin ihtiyacına göre yazılım özelleştirilebilir. Çağrı destek hattı ille 7/24 destek hizmeti verir.  2020 yılı itibariyle 4000 tesisle Türkiye’de en yaygın kullanılan Otel Otomasyonu olan ELEKTRA, pazarında lider konumuna gelmiştir.

YAZILIMLARIMIZIN ÜSTÜNLÜKLERİ NELERDİR?

 • Esnek yapı sayesinde her işletmeye göre adaptasyon yapılması mümkündür.
 • İlgili modüller entegre yapıdadır. Böylece tekrarlanan veri girişleri ortadan kalkar, zaman ve emekten
  tasarruf sağlanır.
 • Öğrenmesi kolay, kullanımı pratiktir. Pek çok işlem klavye üzerinden kısa yol tuşlarıyla yapılabilmekte, fare
  kullanımı asgariye inmektedir.
 • Raporlama sistemi çok gelişmiştir. Sınırsız sayıda ve istenilen formatta (excele, kağıda veya web ortamına)
  raporlama yapılabilir.
 • %80’i  teknik olan ekibimiz ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verilebilmektedir.
 • Hizmet verilen sektörlerin değişen ihtiyaçları sürekli izlenmekte ve programlarımız bu doğrultuda sürekli
  geliştirilmektedir.

Veri güvenliği, üç aşamalı güvenlik sistemiyle sağlanmıştır.
* Her ekran için yetkilendirme yapılmıştır, istenmeyen girişler önlenir.
* Log sistemi sayesinde kimin, hangi bilgisayarda, ne zaman hangi işlemi yaptığı kayıt altında tutulur.
* Program istenen aralıklarla otomatik yedekleme yapar.

OTEL İŞLETMELERİNDE PROBLEM ÇÖZMENİN YOLLARI / ORKUN AVKAN
Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.