1.528 Posts
57 Categories
4228 Tags
Abone Olun Sektördeki Gelişmelerden Haberdar Olun
Pazar, Şubat 25, 2024

etkinlik44

Türkiye’de Turizm sektörünün önemli yapı taşlarından, Plantur’un sahibi Hüseyin Kurtoğulları, STK temsilcilerini şu zorlu süreçte Turizm Bakanı’na destek olmaya çağırdı. Duayen isim ayrıca Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a da TÜRSAB başta olmak üzere sektörün tüm önde gelen STK’larıyla bir aile fotoğrafı çektirmesini önerdi..

 

 

KOYUN DA CAN DERDİNDE, KASAP DA CAN DERDİNDE…

 

Elimden gelse bunu ve birkaç klişe cümleyi daha ceza diye 100’er kez yazmak üzere birilerine “ev ödevi” olarak verirdim.

“Şimdi kavga zamanı değil”, “önce vatanım-milletim”, “Acaba biz ne yapabiliriz?” Kimlere bu ceza? Bir gün gelecek bu yaptıklarından utanç duyacak ve keşke sorumluluk sahibi oldukları zamanlarda ve her zaman, çıkar gözetleme kulelerinde nöbet tutmak yerine, sektöre yakışmayacak çirkin dedikodularla vakit kaybettirenlere.

Bugün TÜRSAB’ın da, turizmin de adı geçen tüm paydaşların da sektörün tartışmasız tek patronu olan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı makamının sahibi Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a “bize düşen göreve hazırız” demeleri gerekirken, duyuyoruz ki birileri bütün bu sıkıntılı süreçte Sayın Bakan’a kendi sıkıntılarını ve taleplerini arz etmeye gidiyorlar. Bir de bu kabulü fırsat bilip gündeme hiç de üstlerine vazife olmayan “kışkırtıcı dedikodular” eklemiyorlar mı! Yazıktır… Günahtır…

Sayın Mehmet N. Ersoy yakın geçmişte arkadaşımız, meslektaşımız, ama o artık bu Cumhuriyetin bir bakanı, devlet adamı. Önümüzdeki turizmin 30 yılını tasarlamaya çalışan, evet doğru okudunuz, ben bizzat kendi sesinden duyduğumda kulaklarıma inanamadım, çünkü bırakın bu kadar uzun soluklu bir turizm politikası tasarımını, 55 yıllık meslek hayatımda 1 yıl sonrasını öngören somut bir program-politika çalışması hatırlamıyorum. Başarılı olur-olmaz ayrı, ama düşüncesinde bile, bırakın şu kişisel ilişkileri bir yana, ülke adına, Türkiye’nin geleceği adına her türlü desteği hak etmiyor mu?

İşin esas sahibi olan sizler, eğer yanında olup destek olmak yerine yanılıp hata yapmasını ve insafsızca eleştirmeyi bekliyorsanız, yapmayın, önce kendinize yazık etmeyin, sonra ülkenize yazık etmeyin, tarih bunları kaydediyor, sonra çocuklarınıza kendinizi hangi sıfatınızla tanıtırsınız beyler?

Sayın Bakan’a gelince; bir devlet adamı olgunluğu ile bulunduğu yere gelmesine büyük destek verdiği eski arkadaşı TÜRSAB Başkanı’na kişisel kızgınlığı olsa bile, TÜRSAB olarak yanına davet etmeli ve tüm diğer turizm paydaşları ile inanç ve umutla uzaklara bakan bir aile fotoğrafı çektirmesi en büyük dileğimizdir.

TÜRSAB, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği bugün 12 bine ulaşan üye sayısı ile, her şeyin ötesinde Türkiye’nin özverili bir “Tanıtım Ordusu”dur.

Sayın Bakan emin olmalıdır ki bu ordu arkasındaki en büyük güç ve destek olacaktır.

Bu fabrika ayarlarının anahtarı sadece ve sadece sayın bakandadır.

 • 00

  günler

 • 00

  saatler

 • 00

  dakikalar

 • 00

  saniyeler

Tarih

Nis 27 - 30 2024

Zaman

All Day

Maliyet

500.00

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.