DEDEMAN GRUBU’NDAN YANGIN AÇIKLAMASI

DEDEMAN GRUBU’NDAN YANGIN AÇIKLAMASI
Hotel Gazetesi
Posted on Ağustos 26, 2023, 11:32 pm
2 mins

*Yangının çıktığı Gaziantep’teki otelin “Park Dedeman Gaziantep” ile hiçbir ilgisi yoktur.

Gaziantep’te bir otelde çıkan yangının, bazı internet sitesinde “Gaziantep Dedeman Otel’de yangın çıktı” şeklinde haberleştirilmesi üzerine, Dedeman Grubu bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, o binanın 2009-2017 tarihleri arasında “Dedeman Gaziantep Hotel & Convention Center” olarak hizmet verdiği, 6 senedir Dedeman markasının kullanımında olmadığı belirtildi. Açıklamada “2013 yılından beri Mücahitler Mahallesi Kudüs Caddesi No:30 Şehitkamil adresinde hizmet vermekte olan “Park Dedeman Gaziantep” otelimizin yaşanan yangın ile bir ilgisi bulunmamaktadır” denildi.

Dedeman Grubu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Değerli Kamuoyu ve Basın Mensupları,

Bazı internet haber siteleri ve sosyal medyada yer alan “Gaziantep Dedeman Otel’de yangın çıktı” haberleri üzerine açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur. 

Nesimi Mahallesi Gaziantep Caddesi No:160 Aktoprak / Gaziantep adresinde bulunan söz konusu otel binası, 2009-2017 tarihleri arasında “Dedeman Gaziantep Hotel & Convention Center” olarak hizmet vermiştir, 6 senedir markamızın kullanımında değildir. 

Herhangi bir yanlış anlaşılmanın ivedilikle önüne geçilmesi için önemle belirtmek isteriz ki; 2013 yılından beri Mücahitler Mahallesi Kudüs Caddesi No:30 Şehitkamil adresinde hizmet vermekte olan “Park Dedeman Gaziantep” otelimizin yaşanan yangın ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

Bu nedenle konuyla ilgili haberlerde “Dedeman” adının kullanılmamasını kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına önemle rica ederiz.

Dedeman Hotels & Resorts International olarak yaşanan felaketten üzüntü duyduğumuzu belirtir, herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olmamasını temenni ederiz. 

Tüm ülkemiz ve Gaziantep ilimize geçmiş olsun.” 

Saygılarımızla,

Dedeman Hotels & Resorts International

Paylaşmak Güzeldir