TATİLİ ONLİNE İNTERNETTEN Mİ YOKSA ACENTEDEN Mİ ALMAK DAHA KARLIDIR

TATİLİ ONLİNE İNTERNETTEN Mİ YOKSA ACENTEDEN Mİ ALMAK DAHA KARLIDIR
Yeşim SARITAŞ
Posted on Şubat 20, 2020, 12:34 pm
4 mins

Tatil yada tur almak için eskiden acentelerden kitap gibi dergiler alınır, oteller tek tek incelenir,  gazete gibi mecmualardan kampanyalar takip edilirdi. 

Günümüzde ise teknolojinin ilerlemesiyle online olarak istediğiniz otele, tura veya herhangi bir bilgiye bir tıkla ulaşmak artık çok kolay..
Peki internetten alışveriş bu kadar kolaylaşırken güvenilir işlem yaptığınızdan ya da size uygun doğru tatili aldığınızdan ne kadar emin olabilirsiniz?

Tatil, tur, uçak veya başka sektörlerden olsun internetten olan tüm alışverişlerde kafamızı hep kurcalayan ilk soru öncelikle kart güvenliği, ikinci soru ise acaba göründüğü kadar güzel mi? oluyor.
Online da güvenilir alışveriş için geliştirilen 3D secure sistemi sizleri ve bankanızı güvence altına alan bir güvenlik sistemdir. Çünkü 3D Secure, çalıntı bir kredi kartı ile yapılacak alışverişleri rahatlıkla önler. Sebebi de kart sahibinin telefonuna onay sms bilgisi gönderilerek ödemenin tamamlanmasıdır.


Almak istediğiniz tatil ya da tura gelince acaba online ortamda gözüktüğü kadar güzel mi? Hijyen mi? Size hitap eden bir tatil mi? İçeriği ne kadar doğru ve de güvenilir?

Online satış sisteminin çoğalması ile bilinen tatil firmaları dışında ne yazık ki bilinmeyen firmalarda oluşmuş durumda. Dolayısıyla bilmediğiniz tatil markalarından online aldığınız tatil veya turda sürprizler ile hatta ekstra ücretler ile karşılaşmanız çok çok normaldir. Hatta aldığınız tatile gidememeniz de söz konusudur. Hal böyle olunca şikayet dahi etseniz o an o sorunu çözemeyip çok beklediğiniz tatilinizin hüsran ile sonlanması kaçınılmaz bir sondur.


Bilmediğiniz bir tatil portalından, otel veya tur dışında internetten sadece resimlere bakarak tatilinizi almanız büyük hata olur. Tatilinizde üzücü sürprizler ile karşılaşmamanız için en iyi yöntem işinde uzman acenteleri ziyaret etmek olmalıdır. Çünkü acenteci turizmciler sizlerden önce otelleri ve turları gezmekte ve keşfetmekteler. Dolayısıyla zevkinize uygun oteli veya turu belirlemek konusunda size doğru fikirler ve seçenekler sunarlar.
İnternetten aldığınız otel veya turlar güzel ve sorunsuz dahi olsa da beklentinizin altında kalabilir, zevkinize uygun olanını bulamayabilirsiniz. Fakat acenteniz size uygun birçok alternatif sunacağı gibi oteldeyken ya da turdayken bile yaşayacağınız her türlü olumsuzlukta bir telefon ile yanınızda olacaklardır..


Peki tatilimizi İnternetten mi yoksa Acenteden mi almak daha karlıdır?

İnternette gördüğünüz fiyatlar acentelerinde satış fiyatları olup fiyatlar değişmez. Ancak bilmeniz gereken acenteler size ekstra avantajlar sunabilirler.  

Bir balayı çiftiyseniz odanıza ekstra sürpriz servisler yaptırabilirler. Bir aile iseniz ve online olarak Aile odası yoksa acenteniz size otelde connection odaları ayarlayabilirler. İki grup olarak gidiyorsanız odalarınızı yan yana getirebilirler. Ödeme konusunda kolaylık sağlayabilirler. Kısacası size mükemmel bir tatil yaşatmak ve memnuniyetinizi paylaşmak için ellerinden geleni yaparlar. 

Paylaşmak Güzeldir
Yeşim SARITAŞ
1982 Samsun doğumlu Yeşim Sarıtaş, İşletme Fakültesi mezunudur. Datassist İnsan Kaynakları şirketinde 6 yıl İstatistik ve IT Satış Pazarlama Sorumlusu, Jollytur’da 2 yıl IT Proje Analistliği, Metro Travel ve Metro Turizm’de 2 yıl İş Geliştirme ve Reklam Pazarlama Müdürlüğü yaptıktan sonra Küçük Otellere ve Seyahat Acentelerine Sosyal Medya ve Satış Pazarlama konularında, Belediyelere Turizm Projeleri konularında Danışmanlık yapmıştır. Halen, Seyahat Acentesi olarak Bireysel ve Kurumsal hizmet sunmaya devam etmektedir. Sivil Toplum Kuruluşlarında Kadınları temsilen görevler almış, Sosyal Sorumluluk ve Turizm Projeleri oluşturmuştur. 2017 yılında, ceza evlerinde anneleri ile büyümek zorunda olan 0-6 yaş arası çocuklar için “Minik Duvarları Yıkalım” sloganıyla düzenlediği yardım kampanyası ile takdir toplamış, Türkiye’de ilki gerçekleşen bu sosyal sorumluluk projesi ile dönemin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım tarafından ödüllendirilmiştir. 2016’dan itibaren Turizm ile ilgili güncel ve bölgesel yazılar yazmakta olup, Uluslararası Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Fijet-Aturjet Türkiye üyesidir.

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.