GASTRONOMİ TURİZMİ DERNEĞİ’NDEN ÜYELERİNE BÜYÜK FIRSAT

Hotel Gazetesi
Posted on Kasım 10, 2020, 4:55 am
3 mins

-Denizbank ile Gastronomi Turizmi işletmeleri için avantajlı kredi anlaşması imzalandı

-DenizBank’ta Gastronomi Kredisi ürünü ile gastronomi işletmelerine aylık yüzde 1,36 faiz oranıyla, azami 36 ay vadeli, 100 bin liraya kadar kredi imkanı sağlanırken, DenizBank POS’larıyla yapılan satışlar için de avantajlı komisyon oranları sunuluyor

Gastronomi Turizmi Derneği, koronavirüs salgını dolayısıyla zorlu süreçten geçen yeme içme sektörüne nefes aldırmak üzere Denizbank ile iş birliği yaptı. Yapılan anlaşmaya göre DenizBank, Gastronomi Turizmi Derneği üyesi restoran, otel ve yat turizmi işletmesi gibi kurumların, edinmeleri zorunlu olan ve uluslararası akreditasyonu bulunan Gastronomi Turizmi Hijyen Belgesi’ni kolaylıkla alabilmeleri için, Gastronomi Kredisi ürünü ile destek paketi sunuyor.

Bu kapsamda, Gastronomi Kredisi ürünü ile gastronomi işletmelerine aylık yüzde 1,36 faiz oranıyla, azami 36 ay vadeli, 100 bin liraya kadar kredi imkanı sağlanırken, DenizBank POS’larıyla yapılan satışlar için de avantajlı komisyon oranları sunuluyor.

KOBİ’LER FİNANSMANA HIZLI VE KOLAY ULAŞABİLECEK

DenizBank’ın, KOBİ Bankacılığı ve Kamu Finansmanı Grubu Genel Müdür Yardımcısı
Murat Kulaksız

DenizBank’ın, KOBİ Bankacılığı ve Kamu Finansmanı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Kulaksız, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, KOBİ’lerin güçlenmesine yönelik sunulan destek ile ülke ekonomisinin kazanacağı bilinciyle hareket ettiklerini, Türkiye mutfağını dünyada tanıtmayı misyon edinen Gastronomi Turizmi Derneği üyelerine de yine bu anlayışla özel avantajlar sunduklarını belirtti. 

Üretimin ve istihdamın ana kaynağını oluşturan KOBİ’lerin, finansmana hızlı ve kolay ulaşabilmesi için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Kulaksız, şunları kaydetti: “Özellikle restoranlar, gastronomik ürün üreticileri, gastronomi turu yapan seyahat acenteleri, GT Anadolu projesi kapsamında yurt dışına mallarını satmak isteyen markalar ve GT Hijyen Belgesi ile Kültür Turizm Bakanlığı kapsamında Gastronomi Belgesi almak isteyen kurumlara Gastronomi Kredisi ürünü ile destek paketi sunuyoruz. Özellikle edinilmesi zorunlu ve denetime tabi Hijyen Belgesi konusunda KOBİ’lerimize kolaylık yaratmak bizim için son derece önemli. Aylık yüzde 1,36 faiz oranıyla, azami 36 ay vadeli, 100 bin liraya kadar kredi imkanı sağlamanın yanında, DenizBank POS’larıyla yapılan satışlar için de avantajlı komisyon oranlarımız mevcut. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye ekonomisine katkı yapacak tüm sektör ve işletmelerin yanında durmaya devam edeceğiz.”

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.