Kültür ve Turizm Bakanlığından Çanakkale şehitleri anısına ‘hatıra künye’ oluşturma daveti

Kültür ve Turizm Bakanlığından Çanakkale şehitleri anısına 'hatıra künye' oluşturma daveti
HG Editör
Posted on Mart 18, 2021, 10:07 am
2 mins

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca hazırlanan uygulama kapsamında, “www.18martetkinlikleri.com” web sitesi üzerinden “Çanakkale Dijital Savaş Künyesi” oluşturulabilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca, Çanakkale şehitleri anısına hatıra “Çanakkale Dijital Savaş Künyesi” oluşturma çağrısı yapıldı.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığından yapılan açıklamada, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi kapsamında yapılan tören ve kutlamalar için bu yıl “İstiklalden İstikbale Çanakkale” temasının belirlendiği belirtildi.

Etkinlikler kapsamında, “Çanakkale Dijital Savaş Künyesini Doldur; Sen de Tarihin Parçası Ol” uygulamasının düzenlendiği ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Çanakkale Zaferi’ni kazandıran yüksek ruhun kuşaktan kuşağa yaşatılması adına yılın temasına ilişkin iletişim planlaması çerçevesinde ‘Çanakkale Dijital Savaş Künyesi’ uygulaması hazırlanmıştır.

Dönemin savaş bilgileri ile günümüz kişisel bilgilerinin karma olarak kullanılması ile ortaya çıkan dijital künye görseli doldurulup paylaşılmak üzere Tarihi Alan Başkanlığı tarafından açılan “www.18martetkinlikleri.com” web sitesi üzerinden kullanıma sunulmuştur. Bir künyede olan ad, soyad, kan grubu ve şehir bilgilerinin bir uygulama aracılığı ile doldurulması sonucunda sistem tarafından otomatik hazırlanan künye görseli, ekrana paylaşma seçenekleri ile gelerek günümüz dijital etkileşim diline uygun bir içerik oluşturma imkanı sağlamış olacaktır. Kampanya çerçevesinde herkesi Çanakkale Dijital Savaş Künyesini doldurup bu tarihin bir parçası olmaya davet ediyoruz.”

İlk paylaşım Bakan Ersoy’dan

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da “İstiklaldenİstikbaleÇanakkale” etiketini ve “Çanakkale şehitlerimiz anısına oluşturduğum hatıra künyemi onurla ve gururla taşıyacağım.” ifadesini, web sitesi üzerinden oluşturduğu hatıra künye ile birlikte sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.