Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), dün gerçekleştirdiği 16. Olağan Genel Kurulu Toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden Birol Akman’ı seçti.

Akman, dünyanın ve Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “Bütün bu zor koşullar altında Ankaralı turizmciler olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Krizden en çok etkilenen sektörlerin başında gelmemize rağmen yarınlara umutla bakıyoruz. “ dedi.

ATİD 16. Olağan Genel Kurulu dün Best Western 2000 Otel’de gerçekleşti. Pandemi nedeniyle geçen yıl yapılamayan Genel Kurul’a çok sayıda dernek üyesi katıldı. Tek liste halinde girilen seçimde Birol Akman ve ekibi  tüm delegelerin oyunu alarak tekrar yönetime geldi.

Anadolu turizmini dünya markası haline getirmek

Genel Kurul’da bir teşekkür konuşması yapan Akman,

‘’ ATİD’in var olduğu günden bu yana öncelikli amacı kamuoyunda turizm bilincini geliştirmek, Anadolu turizmini bir dünya markası haline getirmek, Başkent Ankara’yı vizyonuna uygun bir dünya başkenti yapmaktı.

Sektörümüz ve bölgemizin kalkınması açısından kritik öneme sahip olan pek çok girişimi hayata geçirdik. Düzenlenen fuarlarla tüm turizm sektörü paydaşlarına ulaşıp turizm yatırımcılarının sesi olmak için çalıştık. Ankara Valimiz Sayın Vasip Şahin’in Başkanlığında Valilik, Ankara Ticaret Odası ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ile kurduğumuz Ankara Turizm İstişare Kurulunda; ATİD olarak önemli bir rol üstlendik.” dedi.

Akman şunları söyledi:

“Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile beraber Türkiye’nin turizmle ilgili sorunlarına çözüm aradık, çözüm ürettik. Bundan sonra da çözüm üretmeye devam edeceğiz. 2019 yılının Temmuz ayında, Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un Başkanlığında kurulan Türkiye Turizm, Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda (TGA) yapılan seçimde hem Başkentimizde hem de Anadolu’da yaptığımız çalışmalar sonucu İç Anadolu Bölge Sorumlusu olarak Yönetim Kurulu üyesi seçildik. Böylece bundan sonra bölgemizin ve Başkentimizin sorunlarını Bakanımız ile her ay yapılan düzenli toplantılarla duyurma fırsatı yakaladık. Sanal fuarlar, online etkinlikler ile hemen adapte olduğumuz bu düzende nüfuzumuzu daha da arttırmak azmindeyiz.’’

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.