Skal İzmir Kulübü’nde Güner Güney dönemi

HG Editör
Posted on Nisan 12, 2021, 11:01 pm
5 mins

Turizmci Güner Güney, Skal İzmir Kulübü’nün onbirinci başkanı oldu. Zengin turizm potansiyeline sahip İzmir’in tanıtımı, ülke turizminden aldığı payın arttırılması için uğraş vereceklerini belirten Güney, “Küresel salgın sonrası en büyük hedefimiz Skal Dünya Kongresi’ni İzmir’imize getirmek” dedi.

Skal İzmir Kulübü’nün olağan genel kurulu koronavirüs (Covid-19) küresel salgını önlemleri alınarak Swissôtel Büyük Efes İzmir’de gerçekleştirildi. Genel kurulda gidilen seçimlerde, Ramada Encore by Wyndham İzmir Hotel Müdürü ve ETİK Yönetim Kurulu Üyesi ve TUROYD Ege Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Güner Güney, Skal İzmir Kulübü’nün yeni başkanı oldu.

2021-2023 dönemi Skal İzmir Kulübü Yönetim Kurulu Güner Güney’in başkanlığında Aydın Tokbaş, (İzmir Palas & Kilim Otel Operasyon Müdürü, TUROYD İzmir İl Başkanı), Bülent Tercan (İş insanı, sanayici, ETİK Başkan Yardımcısı), Mine Güneş Kaya (İzmir Ticaret Odası Başkan Danışmanı), Murat Tolga Akın’dan (Ibis İzmir Alsancak Otel Genel Müdürü) oluştu. Zülküf Mermut, Ali Rıza Çandarlı ve Zekeriya Yıldırım da denetim kurulunu oluşturdu.

Genel kurula katılan üyelere gösterdikleri güven ve oy birliğiyle seçilmesinden dolayı teşekkür eden Güner Güney, Skal İzmir Kulübü’nün kendisinden önceki on başkanı gibi İzmir’in ve bölgenin uluslararası alanda tanıtımı için çaba harcayacaklarını söyledi. İstanbul ve Ankara’dan sonra Türkiye’deki üçüncü Skal kulübünün 1966 yılında İzmir’de kurulduğunu hatırlatan Güner Güney, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstanbul ve Ankara’nın ardından Türkiye ekonomisine en çok katkı veren üçüncü il olan, zengin turizm potansiyeline sahip İzmir’in ülke turizminden hak ettiği payı alması için çalışacağız. Küresel turizmi, dostluğu ve kardeşliği yayma hedefi doğrultusunda, Skal İzmir Kulübü’nün geçmiş dönem yönetimlerinin birikim ve deneyimlerinden yararlanarak aldığımız bayrağı daha ileriye, başarıya taşıyacağız.”

Skal Kulübü’nün uluslararası seyahat ve turizm endüstrisindeki tüm sektörleri bünyesinde topladığını, küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymayı amaçladığını anlatan Güner Güney, turizm sektörünün koronavirüs pandemisinden en çok etkilenen sektörler arasında yer aldığını belirtti. Güney, “Umarız pandemi sürecini yakın zamanda geride bırakırız. Umarız uluslararası hareketliliğin başlamasıyla birlikte turizm sektörü tüm bileşenleriyle ayağa kalkar ve yeniden koşmaya başlar” dedi.

Skal İzmir Kulübü’nün kurulduğu günden buyana dünya ile bütünleşik olarak etkinlik göstermeye çalıştığını anlatan Güner Güney, “Küresel salgın sonrası en büyük hedefimiz Skal Dünya Kongresi’ni İzmir’imize getirmek ve bu yolla şehrimizin tanıtımına katkı koymak” diye konuştu. Güney, “Geçen dönemde, Emre Gezgin başkanımızın yönetiminde Skal kulüpleri arasında dünya ikincisi olduk. İzmir özelinde aldığımız onur ödülüyle başarılarımızı taçlandırdık. Yarattığı sinerji ve bugüne kadar verdiği katkılardan dolayı Emre Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Görev süremizde başarılar serisini devam etmek arzusundayız” diye ekledi.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.