Elite World Hotels’den önemli atamalar

HG Editör
Posted on Nisan 20, 2021, 1:54 pm
5 mins

Özgün mimarisi ve dekorasyon anlayışı ile Türk misafirperverliğini sentezleyerek, misafirlerine en üstün hizmet kalitesini sunmayı amaçlayan Elite World Hotels’de önemli atamalar gerçekleşti. 

Konfor, şıklık ve misafirperverliği bir arada sunan Türkiye’nin yerel otel zinciri Elite World Otelleri’nde 5 önemli atama yaşandıElite World Hotels İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Nergis Yönet, Satınalma Koordinatörlüğü görevine Melih İlgü, Elite World Asia Hotel Genel Müdürlüğüne Nur Bilgin, Elite World Europe Hotel Genel Müdürlüğüne Yalın Akalan, Elite World Asia Satış Direktörlüğüne Ayşe Tüysüz Yalçın getirildi. 

Elite World Hotels İnsan Kaynakları Direktörü Nergis Yönet; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Eğitimi aldı. Kariyer hayatına Netaş Bilgi ve İletişim Teknolojilerinde başlayan Yönet; Swissotel The Bosphorus’ta Satış ve Pazarlama ve Ön Büro departmanlarındaki tecrübesinin arkasından, Darüşşafaka Cemiyeti Spor Merkezi ve Kempinski Residences İstanbul’da İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü, Hotaii International çatısı altında pek çok firmaya İnsan Kaynakları konsept ve uygulamalarıyla ilgili danışmanlık hizmeti vererek kariyer hayatına devam etti.  Nergis Yönet Şubat 2021 tarihi itibariyle Elite World Hotels İnsan Kaynakları Direktörüolarak görev yapmaya başladı. 

Elite World Hotels Satınalma Koordinatörü  Melih İlgü; Çukurova Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü’nden mezun oldu. Kariyer hayatına Swissotel’de Satınalma Yöneticisi olarak başladı.  Ardından sırasıyla; Gate Gourmet ( USAŞ ) , Anele Supply Chain Solutions, Assaad Food ve Ardaq Food’da Satınalma Müdürü, Dilek Holding’de ise Cluster Satınalma Direktörü olarak görev yaptı. Melih İlgü Ocak 2021 tarihi itibariyle Elite World Hotels Satınalma Koordinatörü olarak görev yapmaya başladı. 

Elite World Asia Hotel Genel Müdürü Nur Bilgin; Ege Üniversitesi Otel Yöneticiliğinden mezun oldu. Kariyer hayatına, 1995 yılında Swissotel Istanbul’da başladı. Buradaki görevine, 2005 yılına kadar rezervasyon ve satış departmanlarında çeşitli roller alarak devam etti. Daha sonra, Ritz Carlton Istanbul’da Konferans Servisleri Müdürü olarak çalışan Nur Bilgin, kariyerine 2006 ve 2009 yılları arasında Satış Direktörü olarak Swissotel İzmir’de devam etti. Daha sonra Divan İstanbul’da Cluster Satış ve Pazarlama Direktörlüğü ve deliveringdelight.com – Koçluk, Danışmanlık, Mentorluk ve Eğitim şirketinde Genel Müdürlük görevinde bulunduktan sonra Marriott zincirinde ilk önce Satış ve Pazarlama Direktörü ve sonrasında ise Çoklu Otel Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev aldı.

Elite World Europe Hotel Genel Müdürü Yalın Akalan, Anadolu Üniversitesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Otel ve Otel İşletmeciliği Bölümü Uluslararası Otelcilik ve Turizm Yönetimi Sertifikasını aldı. Kariyer hayatına Swissotel İstanbul’da resepsiyonist olarak başladı. Ardından Conrad Otel’de ön büro  ve misafir hizmetleri müdürlüğünde görev yaptı. Four Seasons ve Shangri La Hotels’de ise ön büro müdürü oldu. Akalan 2018-2021 yılları arasında ISG Airport Hotels’de otel müdürü olarak çalıştı. 

Elite World Asia Satış Direktörü Ayşe Tüysüz Yalçın, İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliğinden mezun oldu. Sheraton grubunda ziyafet satış koordinatörü olarak kariyer hayatına başladı. Ardından sırasıyla Marriot Hotels’de ziyafet satış koordinatörü, Elite World Hotels’de ziyafet satış müdürlüğü, Renaissance Polat İstanbul Hotels’de ziyafet satış, satış ve pazarlama müdürlüğü, Sheraton İstanbul’da satış direktör yardımcılığı ve son olarak Marriott otellerinde Cluster EBC Satış Direktörü görevlerinde bulundu. 

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.