GELECEĞE HAZIR OLANLAR ACE of MICE EXHIBITION by TURKISH AIRLINES’DA BİR ARAYA GELİYOR

HG Editör
Posted on Nisan 21, 2021, 9:22 am
11 mins

Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman, 2-4 Haziran tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Fuarın detaylarını Hotel Gazetesi’ne anlattı.

Turizm sektörü, ülkemizi bir yıldır etkisi altına alan Covid-19 salgınından en çok etkilenen sektör oldu, turizm neredeyse durdu. Ancak sektörün yönünü tayin eden bazı kurumlar, buludukları konumun gereği sorumluluk alarak, lokomotif görevini yerine getirmeye devam ediyorlar. Bunlardan biri de 15 yıldır düzenlediği üst düzey ve uluslararası organizasyonlarla adından söz ettiren Turizm Medya Grubu. Grubun bu defa üstlendiği görev ise pandemide içine kapanan sektör için adeta çıkış noktası niteliğinde. 2-4 Haziran tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines, sadece Türkiye’nin değil dünya turizm profesyonellerinin dikkatini İstanbul’a çevirecek.

Biz de sektörün sesi Hotel Gazetesi olarak, bu dev organizasyona imza atan Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman ile Haziran ayında sektörü ayağa kaldıracak uluslararası organizasyonu konuştuk.

TURİZM MEDYA BAŞKANI VOLKAN ATAMAN

Volkan Bey, böylesi zor bir dönemde bu kadar geniş çaplı ve büyük bir etkinliği nasıl başarıyorsunuz?

Turizm ve MICE sektörü maalesef ülkemizin içinde bulunduğu coğrafi zorluklardan-kaderden zaten yıllardan beri etkileniyordu. Son 6 yıldan beri ülkemiz çok badire atlattı. Ancak şu an önümüzde tüm dünyanın 15 aydan beri çok ciddi olarak etkilendiği pandemi gerçeği var ve devam ediyor.

SEKTÖRÜN YÜZÜ GÜLECEK

Bizim önümüzde iki seçenek vardı etkinliği yapmak veya yapmamak… Genelde herkesin tercihi iptal etmek, kabuğuna çekilmek oldu. Bizim tercihimiz cesaretle ama önlemleri alarak sektörümüzü birleştirici, motive edici ve tekrardan profesyonellerin bir araya gelerek ticari hareketliliği de sağlayacak şekilde ACE of MICE’ı gerçekleştirmekten yana oldu. Aynen 4 Eylül tarihinde ACE of MICE Awards’ta olduğu gibi cesaretle ve birleştirici bir şekilde. Hiç unutmuyorum bize o tarihte de yapamazsınız demişlerdi, çok zor olmasına rağmen gün sonunda en üst düzeyde düzenledik ve bütün sektörün yüzü güldü.

MİSYONUMUZUN GEREĞİNİ YAPIYORUZ

Turizm Medya Grubu 15 yıldır turizm ve MICE sektörünü bir araya getiriyorsa burada bir misyonumuz var demektir. Biz ekipçe, paydaşlarımızla, sponsorlarımızla, destekçilerimizle o kadar yoğun bir şekilde hazırlanıyoruz ki 2-4 Haziran’a, belki imkansız denileni başaracağız.

Düşünebiliyor musunuz 2-4 Haziran’da eş zamanlı olarak ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines, İstanbul Kongre Merkezi dış alanında ilkini gerçekleştireceğimiz Gastro Show fuarı, 2 Haziran tarihinde ICC dış alanda gerçekleştireceğimiz AMEzing Party by Jolly MICE, 3 Haziran tarihinde ICC Üsküdar salonunda ünlü isimlerin katılımıyla düzenleyeceğimiz Gecce mekan ödülleri, iki ayrı seminer salonunda 28 oturum 90 konuşmacı ve deneyim alanları ile yılın en büyük etkinliğine harıl harıl hazırlanıyoruz. Bunlar vazgeçmemekle, inançla, cesaretle, uykusuz gecelerle oluyor.

ŞOVUMUZU İZLEMEYE BEKLİYORUZ

Ace Of Mice Exhibition By Turkish Airlines’ın içeriği hakkında bilgi verir misiniz?

FIT FOR FUTURE ve CONNECTING DOTS temasıyla düzenlenecek olan fuarımız, sektör profesyonellerine benzersiz bir MICE deneyimi yaşatırken sektörünün ticari hacmini arttırmaya hazırlanıyor.

Infinity Visiual Fx Studio, Fuara Attığınız İlk Adımdan İtibaren Sizi Büyülemeye Hazırlanıyor! Sihirli Hologramik Açılış Şovumuzu İzlemeye Bekliyoruz.

Fuara attığınız ilk adımdan itibaren sizi büyülemeye hazırlanan benim de ortağı olduğum Infinity Visiual Fx Studio’nun yapacağı özel konsept ve deneyim alanları ile sizleri ACE of MICE’ın etkileyici ortamına davet ediyoruz. Anti Gravity konsepti ile sizleri adeta içine alacak, unutamayacağınız sihirli hologramik açılış şovumuzu izlemeye özellikle bekliyoruz.

TURİZM MEDYA GRUBU BAŞKANI VOLKAN ATAMAN

GÜVENLİ FUAR ORTAMI SİZLERİ BEKLİYOR

4 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen ACE of MICE Awards töreninde olduğu gibi fuar alanında da üst düzey pandemi önlemleri titizlikle gerçekleştirilecek. Misafirlerimiz HES kodu tarama sistemi ile fuara giriş yapabilecekler. Fuar alanında bulunan termal kameralı turnikeler sadece ateşi 38 derecenin altında ve maske takan misafirlere açılacak. Her bir misafire maske ve önlem kitleri dağıtılacak ve alanda sürekli maske kontrolleri yapılacak. Ayrıca ICC havalandırma sistemini pandemiye uygun hale getirmiş durumda.


PROFESYONELLER B2B İLE TEKRAR BİR ARADA

Uluslararası Hosted Buyer Programı kapsamında; yurt dışı pazardan katılacak uluslararası incentive firması, PCO, DMC ve kurumsal satın alıcılar fuar kapsamında katılımcı firmalarla B2B görüşme gerçekleştirecek. 2021 için artan sayıda uluslararası endüstri partneri ve medya kuruluşuyla yapılan işbirlikleri sayesinde hem nicelik hem de nitelikli bir hosted buyer programıyla katılımcılar network’lerini genişletme imkanı bulacaklar.

Fuarın uluslararası MICE pazarlarındaki görünümünün ve konumunun yükseltilmesi noktasında belirlenen kapsamlı iletişim stratejisi çerçevesinde başta MICE ve etkinlik turizmi odaklı çalışan medya kuruluşları ve uluslararası derneklerle işbirlikleri genişletiliyor.

Ace Of Mice Exhibition By Turkish Airlines’ın eğlenceli ve dopdolu içeriğinden bazı detaylar:

Bu Konferans Bizim İçin!

ACE of M.I.C.E. sahnesi 8. yaşında; ışık, renk, ses ve dijital kurguların büyüleyici birlikteliğiyle hikayeler yaratanlara ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü isimler benzersiz deneyimlerini ve gelecek perspektiflerini ACE of M.I.C.E. izleyicisiyle paylaşacak.

✩ Uluslararası seyahat acentaları birlik başkanları TÜRSAB başkanımız moderasyonu ile pandemi sonrası turizmin geleceğini masaya yatıracaklar.

✩ Sektör Derneklerinin Başkanları MICE Sektörünün geleceğini masaya yatıracak.

✩ Global pazarın lider tur operatörleri ve uluslararası zincir oteller pandemi sonrası seyahat trendlerini ele alacaklar.

✩ Kurumsal şirketlerin CMO’ları geleceğin pazarlama dünyasını oluşturacak trendleri ele alacaklar

✩ Etkinlik ve sponsorluk yönetimi, iletişimde dijitalleşme, kurumsal şirketlerin kurumsal iletişim bölüm başkanları tarafından ele alınıyor olacak.

✩ Tıp’ta uzmanlık dernekleri oturumunda dernek başkanları yeni nesil hibrit kongre deneyimlerini sektörle paylaşacaklar.

✩ Galataport moderasyonu ile Cruise şirketleri üst düzey yöneticileri Cruise gemilerinde incentive etkinliklerinin avantajlarını MICE sektörü ile paylaşıyor olacak.

✩ Havayolu ve Hava alanı işletmeleri katılımıyla ; Turizm Endüstrisinde Havacılığın Seyri/Önemi ele alınacak.

✩Kreatif Etkinlik Ajansları ve Görsel Efekt Yaratıcılarını bir araya getiren Production Talks ile etkinliklerin hayalden gerçeğe nasıl döndüğünü göreceksiniz

FIT TO GETHER!

AMEzing Party by Jolly MICE: Yılın En İddialı Partisine Hazır Mısınız?

Fuarın birinci günü olan 2 Haziran 2021 tarihinde MICE ve Turizm profesyonelleri Jolly MICE isim sponsorluğunda muhteşem bir parti eşliğinde İstanbul Kongre Merkezi açık alanda bir araya gelecek. Artık bir marka haline gelmiş olan “AMEzing Parti” her yıl ayrı bir konseptte düzenleniyor. Turizm , MICE profesyonelleri ve Kurumsal satın alıcıların davetli olduğu partide, video mapping şov, DJ ve sürprizlerle dolu dans performansları eşliğinde unutulmaz bir gece yaşatılacak.

GECCE GASTRO SHOW

(Gastronomi turizmi fuarı & konferansı)

Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği iş ortaklığı ile ilkini gerçekleştirdiğimiz Gastro Show gastronomi turizmi sektörünü geniş çaplı bir araya getirecek. 2.200 m2 net stant alanı ile düzenlenecek fuar kapsamında 19 ayrı oturumda dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şefler, Dünya gastronomi turizmi başkanı, önemli Türk master şefler, Turizm ve Gastronomi sektörüne yön veren isimler konuşmacı ve katılımcı olarak yer alacaklar. Fuar alanında ünlü şeflerin tadımları Gastro Show VİP Lounge Area içerisinde 360 derece video mapping eşliğinde teknolojik bir şekilde gerçekleştiriliyor olacak. Oturumlar ise dış alanda kurulacak olan Dome çadır içerisinde gerçekleştirilecek. 3 Haziran tarihinde ise ICC Üsküdar salonunda gerçekleştirilecek Gecce Mekan Ödülleri kırmızı halı seremonisi, sahne shovları ile izleyicileri büyülemeye hazırlanıyor.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.