İletişimde sınıfta kaldık!

İletişimde sınıfta kaldık!
Hotel Gazetesi
Posted on Mayıs 15, 2021, 3:14 pm
3 mins

Fahrettin ÇİÇEK

Fahrettin ÇİÇEK
Kuşadası Belediyesi Turizm Koisyonu Başkanı,
Belediye Meclis Üyesi ve Turizmci

İletişimde sınıfta kaldık!
Yıllarını bu sektöre vermiş ve hayatını bu mesleğe adamış bir turizmci olarak üzüldüm…
Katılım paylarımızla finansal açıdan desteklediğimiz TTGA (Türkiye Turizm Geliştirme Ajansı) sınıfta kalmıştır.
Ne insanımıza güvenli seyahat koridorunu ve güvenli turizm sertifikasyon sistemini doğru anlatıp, pcr negatif test ile ülkemize kabul ettiğimiz turistlerin ülkemizde artan vakalarda sıfır dahli olduğunu anlatabildik, ne de yurt dışında ülkemize gelmek için can atan bizden olumlu bir sinyal bekleyen Türkiye dostu misafirlerimize kendimizi aşağılatmadan düzgün bir mesaj verebildik.


Turizm sektörünün öncelikli aşılanması sanki sırf yabancı misafirlerimiz için düşünülmüş gibi algı yaratılması da ayrıca üzüntü verici… Büyük bir risk yaratarak insanımızın bu ayrıcalığın sadece turiste yönelikmiş gibi algılanmasını sağlayıp, Türk misafirperverliğinden uzak bir tutum içerisinde turiste düşmanca his besleyenlerin sayısını arttırdık.
Kuşadası’ndan örnek vereyim; iyi bir turizm sezonunda bölgemizde konaklama yapan misafirlerimizin %30’una yakın kısmını kendi vatandaşlarımız, Türk misafirlerimiz oluşturuyor. Bu oran kriz dönemi olan geçen yıl %58’ler düzeyinde gerçekleşti. Bu yılda çok farklı olmayacaktır ve yine tesislerimizde ağırlıklı olarak sektör için çok önemli olan kendi vatandaşlarımızı ağırlayacağız.
Tıpkı yabancı misafirlerimiz gibi kendi insanımıza da güvenli ortamda tatil imkanı sunma çabamız ancak bu kadar sabote edilebilirdi…

Çok üzgünüm…
Herşeye rağmen bu salgının olumsuz etkilerini üzerimizden atmak için tebdil-i mekanda ferahlık vardır diyor, tüm seyahat severleri bu yıl turizm haraketine katılmalarını ve ülkemizin bugüne kadar keşfetme fırsatı bulamadıkları cennet köşelerine beklediğimizi söylemek istiyorum.

Güzel bir yazın bizim olması için Sizler seyahat edin, bizler de sizleri ağırlama onurunu yaşayalım.

TURİZM SEKTÖRÜ ARTIK CEPTE
Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.