Teknoloji ile Konforlu Tatil Bodrum’da Buluştu

Teknoloji ile Konforlu Tatil Bodrum’da Buluştu
Hotel Gazetesi
Posted on Ağustos 02, 2021, 11:35 am
4 mins

Pandemi sonrasında, turizm ve konaklama sektöründe “dijitalleşme” hız kazanarak oteller tarafından misafirlerine sunulan bir hizmet şekline dönüştü. Temassızlığın öneminin artması ile birlikte oteller misafirlerine en hızlı, konforlu ve temassız hizmeti nasıl sunacağına ilişkin arayışa başladı.

Bodrum Gümbet’te misafirlerine hizmet veren VERY CHIC Hotel de bu yıl misafirlerine temassız ve mobil teknolojinin gücünü kullanarak özel bir servis sunmaya başladı. Geçtiğimiz yıl tamamen yenilerek ve konseptinde köklü değişikler yapan otel, bu yıl bir çok hizmetini teknoloji ile birlikte dönüştürmeye devam ediyor.

Odadan Akşam Yemeği Siparişi! 

İlk giriş yaptıkları andan itibaren bilgilendirilen misafirler odalarındaki QR kodlarla otelin uygulamasına yönlendiriliyor. Oda içerisindeki taleplerinden, akşam ne yiyeceklerinin belirlenmesi kadar tüm hizmeti uygulama üzerinden alabiliyor. Yani misafirler hangi gün hangi öğünde ne yiyeceğini ve içeceğini odasındayken sipariş edebiliyor. Misafir restorana gittiğinde “oda numarasını” söylemesiyle tüm siparişleri oturduğu masaya servis ediliyor.

Misafir Masadan Temassız Sipariş Verebiliyor!

Misafir gün içerisinde uygulamadan sipariş vermezse oteldeki teknolojinin alternatif yönleri devreye giriyor. Doğrudan restorana gidip masaya oturan misafire de otel temassız hizmet vermeye devam ediyor. Masada bulunan QR kodu okutan misafir tüm siparişini doğrudan karşına açılan ekran üzerinden gerçekleştirebiliyor. Masaya gelen garson sadece misafir ile iletişim kurarak onları yönlendiriyor. Misafirin masadan verdiği siparişi doğrudan mutfağa fiş olarak düşüyor!

Teknoloji Misafire Konfor Sağlıyor

Bodrum Gümbet’te misafirlerine teknolojiyle konforlu hizmet sağlayan VERY CHIC Hotel “Dijital Dönüşüm” mimarı olan ICIBOT’un Satış ve Pazarlama Direktörü Bahadır Çakar konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu;

Misafirler teknolojiye çok hızlı adapte oluyor. Hangi oteli neden seçeceklerini bile online mecraları kullanarak artık çok iyi belirleyebiliyorlar. VERY CHIC’in hedef kitlesi genç ve tatile eğlenmek için gelen bir kitle. Otel sahibinin hayali ve vizyonu misafirlerin tüm taleplerini bir uygulama üzerinden kendilerine aktarılması yönündeydi. Biz de bu hayali gerçekleştirmek için sezon başından bu yana, hem misafir deneyimini yakından gözlemleyerek, hem de bazı özelleştirmelerle otelin bir çok hizmet alanını dönüştürmek üzere ciddi yol kat ettik. Geldiğimiz noktada teknolojinin misafirlere nasıl bir konfor sağladığını ve bunun da memnuniyete nasıl yansıdığını bir kez daha gördük. 

Otelleri geleceğe taşıyoruz.

Teknolojiyle Konaklama Sektörünü Geliştiriyoruz.

Oteliniz ile misafir arasında doğrudan bir köprü kuruyoruz. Müşterilerimize misafirleri ile en doğru ve en gelişmiş bağlantıyı sağlayarak gelirlerini arttırıyor, aynı zamanda otel içi operasyonlarını kolaylaştırarak işini büyütüyoruz.
Turizm, strateji, inovasyon, deneyim, araştırma ve tasarım, teknoloji çözümleri, veri ve danışmanlarımızla sizler için yeni teknolojiler üretiyoruz.İletişim için tıklayın

OTEL İŞLETMELERİNDE PROBLEM ÇÖZMENİN YOLLARI / ORKUN AVKAN
Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.