Dünya’nın en iyi Destinasyon Düğün Planlayıcıları Istanbul’da!

HG Editör
Posted on Eylül 10, 2021, 8:40 am
7 mins

Kalender: Uluslararası Düğün Çalıştay’ının 14. sünü İstanbul’a getirerek, düğün sektöründe de ülkemizin hak ettiği payını almasına ve turizmin çeşitlenmesine katkı sağladık.

Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP) Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, 20 Ekim 2021 tarihinde yapılacak olan Uluslararası Destinasyon Düğün Çalıştayı için Türkiye’ye geldiler.

IADWP üyeleri, Pullman İstanbul otelde bir B2B düzenleyerek, Türkiye’deki düğün turizm firmaları ile biraya geldiler ve görüşmeler yaptılar.

İstanbul’daki tarihi yerleri, potansiyel düğün mekanlarını ve otelleri gezen IADWP temsilcileri, İstanbul’daki mekanlara hayran kaldılar.

IADWP AVRASYA BAŞKANI MURTAZA KALENDER

KALENDER: TÜRKİYE BU PASTADAN PAY ALMALI

Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği’nin (IADWP) Avrupa ve Asya’dan Sorumlu Başkanı ve aynı zamanda TravelShop Turkey Ceo’su Murtaza Kalender, “Dünyanın en geniş ve en etkili düğün derneğini İstanbul’da ağırlıyor olmaktan mutluyuz. Uluslararası Düğün Çalıştay’ının 14. sünü İstanbul’a getirerek, düğün sektöründe de ülkemizin hak ettiği payını almasına ve turizmin çeşitlenmesine katkı sağladığımızı düşünüyorum” dedi.

Murtaza Kalender sözlerine şöyle devam etti: “Dünyada hızla büyüyen turizm sektörlerinden birisi olan destinasyon düğün turizmi sektörünün  2019 verilerine göre, 300 milyar dolara yakın ciddi bir pay aldığını görmekteyiz. Düğün turizmi içerisinde, özellikle Asya ve Karayip Adaları’nın bu pastadan ciddi bir pay aldığı görünmektedir. Biz de tanıtım çalışmalarımızı yaparak, IADWP Derneğinin etkinliğini ülkemizde gerçekleştirerek ve Destinasyon düğünlerini de ülkemize kazandırarak, hem turizmi 12 aya yayabileceğiz, hem de ciddi bir döviz girdisine katkı sağlayacağız. Ayrıca, bu düğün etkinliğimizi ülkemizde yapma fırsatı veren IADWP Başkanı Sayın Kitzia Morales’e çok teşekkür ediyorum.”


IADWP BAŞKANI KITZIA MORALES

MORALES: TÜRKİYE’YE TÜM DESTEĞİMİZİ VERECEĞİZ

IADWP Başkanı Kitzia Morales ise, Uluslararası Destinasyon Düğün Profesyonelleri Derneği (IADWP)’nin Çalıştayı için  İstanbul’da olmaktan ve 14. Çalıştayı İstanbul’da gerçekleştirecek olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

Kitzia Morales sözlerine şu şekilde devam etti: “İstanbul’a gerçekten çok hayran kaldım. İstanbul, Kapadokya, Antalya, Bodrum, Fethiye,   Kuşadasi ve Marmaris bölgelerinde çok iyi Destinasyon Düğünlerinin yapılabileceğini otel ve tesislerin olduğunu ve Türkiye’nin bu anlamda ciddi bir potansiyele sahip olduğunu gördüm. IADWP’nin Avrupa ve Asya’dan sorumlu Başkanı Murtaza Kalender ile de birlikte çalışarak, Türkiye’ye tüm desteğimizi vereceğiz.”

ISTTA BAŞKANI YALÇIN AYDIN

AYDIN: İSTANBUL DOĞRU ADRES

İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) Başkanı Yalçın Aydın ise, Uluslararası Destinasyon Düğünleri Etkinliğinin Istanbul’da gerçekleşecek olmasından dolayı, çok mutlu olduğunu ve düğün destinasyonlarında İstanbul’un doğru bir adres olduğunu belirtti. Dünya’da iki boğaza ve 2 kıtaya sahip tek şehrin İstanbul olduğunu belirten Aydın, Boğaza sıfır mekanları ve otelleri ile İstanbul’un lüks markalı otellerinin bünyesinde bulunduran ender şehirlerden birisi olduğunu ifade ederek, “İstanbul Turizm Derneği olarak tüm gayretleri  ile Uluslararası Destinasyon Düğün Çalıştayı’nın İstanbul’da gerçekleşmesini destekleyeceğiz” diye konuştu.

TUROYD BAŞKANI ALİCAN AKSU

AKSU: TÜRKİYE DÜĞÜN DESTİNASYONU ANLAMINDA ÇOK ÖNEMLİ

Turizm Otel Yöneticileri Derneği TUROYD Başkanı Alican Aksu ise,  “Öncelikle fiziki etkinliklerin Türkiye’de olmasından dolayı çok mutluyum.  Çünkü Türkiye’yi gerçekten düğün destinasyonu  anlamında da çok önemli bir bölge.  Bu tip etkinliklerin bireysel anlamı da yapılacağını Murtaza Bey kanıtladı.  Bireysel olarak da,  ülkemizi düğün geliştirme anlamında gerçekten bir farklı bir noktaya getirdi, tanıtıyor.  Sadece düğün destinasyonunda değil, ayrıca bir önceki etkinliklerde çok çalıştı Turizme 16 etkinlik kazandırarak ciddi bir rol oynadı.  Kendisine Bu etkinlikte de her türlü yardımı yapacağımızı belirtmek isterim.  Tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

TAYFUN SANCAR – KITZIA MORALES – MURTAZA KALENDER

SANCAR: TURİZM HAK ETTİĞİ PAYI ALACAK

Organizasyona ev sahipliği yapan Pullman Hotel Genel Müdürü Tayfun Sancar ise “Öncelikle Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği’nin 14. Çalıştay’ını, Otelimizde ağırlayacak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Şu anda Düğün Çalıştay’ının ön provasını yapıyoruz. 20-23 Ekim 2021 tarihinde Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneğinin etkinliğini gerçekleştireceğiz. An itibarıyla, şu an gelen rezervasyonlardan gördüğümüz gibi, 250’ye yakın düğün planlayıcısı Otelimizde konaklayacak. Bizler de Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneğine ve Murtaza Kalendere elimizden geldiğince bütün gayretlerimiz ile yardımcı olacağız. Ülkemizin bu tip platformlarda daha iyi yer alarak, Türkiye’nin de Düğün Organizasyonlarından,Turizmde hak ettiği payı alacağına inanıyorum. Katılımlarından dolayı tüm düğün planlayıcılarına ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.