‘İLETİŞİM-EĞİTİM-DAYANIŞMA’ TEMALI TÜRSAB TURİZM KONGRESİ 19-21 KASIM’DA ANTALYA’DA

‘İLETİŞİM-EĞİTİM-DAYANIŞMA’ TEMALI TÜRSAB TURİZM KONGRESİ 19-21 KASIM’DA ANTALYA’DA
Hotel Gazetesi
Posted on Ekim 26, 2021, 5:08 am
8 mins

Bu yıl ilk kez düzenlenecek Kongrenin Basın Lansmanı yapıldı. Basın toplantısında, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker ve sponsorlar HotelRunner ile Tatil Sepeti yetkilileri, kongre hakkında önemli bilgiler verdiler.

1972 yılından bu yana ülkemizin turizm değerlerini dünyanın dört bir yanında tanıtarak ülkemize turist akışını sağlayan, Türkiye’nin en köklü turizm meslek örgütü TÜRSAB, sahip olduğu öncü misyonu TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’ni hayata geçirerek sürdürmeyi hedefliyor.

Ülkemizin önümüzdeki dönemde küresel turizm arenasında yaşanması beklenen yoğun rekabet ortamına hazırlıklı olması; tüm dünyada seyahat endüstrisinde yaşanan değişim ve dönüşümün tüm turizm paydaşlarıyla birlikte analiz edilmesi amacıyla düzenlenecek olan TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi’nin basın toplantısı yapıldı.

TÜRSAB Genel Merkezi’nde basın mensuplarının katılımlarıyla düzenlenen toplantıda, 19-21 Kasım tarihlerinde Antalya’da bu yıl ilki düzenlenecek olan TÜRSAB Turizm Kongresi hakkında değerlendirmeler yapıldı.

KONGRENİN MOTTOSU ‘İLETİŞİM-EĞİTİM-DAYANIŞMA’

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker

Kongre ile ilgili bilgi veren  TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker, 1 buçuk yıllık bir pandemi döneminden geçtiklerini hatırlatarak, şunları söyledi: “Dünya turizminde seyahat rakamları 1,5 milyardan 400 milyonlara düştü. Kısıtlamaların kalkmasıyla beraber turizm hareketi başladı. Tüm dünyayı turizmde yeni bir dönem bekliyor. Artık rekabet fiyat odaklı olmayacak. Hijyen ve sağlık odaklı olacak. Doğa turizmine daha fazla önem verilecek. Yakın çevreye turizm hareketinin artacağı öngörülüyor. Bireysel turizm de aynı şekilde. Gerçek şu ki, bizi daha farklı bir dönem bekliyor. Biz de sektörün köklü kuruluşu olarak bu konuda bir kongre düzenlemeye karar verdik. Burada ortak akıl ile turizmin tüm taraflarıyla birlikte tüm konuları masaya yatırma kararı verdik. Kongrenin genel olarak turizme çok faydalı olacağına inanıyoruz. İletişim-Eğitim-Dayanışma mottosuyla bu yıldan sonra her sene geleneksel olarak düzenlemek istiyoruz. Kongrede turizm yatırımcıları, kamu yetkilileri ve birlik başkanlarının da konuşmacı olarak katılacağı oturumlar düzenlenecek. Türkiye turizminin büyük pazarlarından Hollanda, Rusya ve Almanya gibi ülkelerin seyahat acentaları birliklerinin başkanları ile oturumlar düzenlenecek. Havayolları ve acenta ilişkileri ile marka ve iletişim stratejileri gibi birçok alanda çalışmaların yanı sıra yurdumuzun dört bir köşesindeki turizmciler için tanışma ve paylaşma etkinliklerimiz olacak. Ülkemizin çok değerli akademisyenleri ve gazetecilerinin de katılımlarıyla eğitimlerimiz olacak. Kongrenin ilk gününde erken rezervasyon kampanyasını da başlatacağız. Kısacası birlik ve beraberlik içerisinde sektörümüzü hak ettiği noktaya dayanışma ile taşıyacağız.’’

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer ise, ‘‘Seyahat acentalarımızla daha sık bir araya gelmek ve sorunlarımıza çözüm üretecek ortamlar oluşturmak istiyoruz. Yönetim Kurulu Başkanımız Firuz B. Bağlıkaya’nın önderliğinde, değerli sponsorlarımızın ve basın mensuplarının destekleriyle sektörümüze ve seyahat acentalarımıza yeni fırsatlar üretecek olmaktan dolayı çok mutluyuz.’’ cümleleriyle ulusal ve yerel basını kongreye davet etti.

“DİJİTALLEŞMENİN GEREĞİNE İNANIYORUZ”

HotelRunner Satış ve İş Geliştirme Direktörü
Rıza Kaynak

Kongrenin ana sponsorlarından HotelRunner’ın Satış ve İş Geliştirme Direktörü Rıza Kaynak, ‘‘Bu organizasyona katılmak aldığımız en hızlı kararlardan biriydi. HotelRunner olarak 10 yıldır Türkiye’de konaklama perspektifindeki tecrübemizi yeni değerler katarak dijitalleştiriyoruz. Bu noktada işin son bacağı olan seyahat acentaları için de aynı şekilde dijitalleşmenin gerekliliğine inanıyoruz. TÜRSAB ile birlikte bu kongre gibi daha birçok kapsamlı projeye imza atmak istiyoruz. Seyahat acentalarıyla daha hızlı ve efektif bir çalışma prensibiyle dijital envanter sistemi oluşturduk. Bu hem otellere hem de seyahat acentalarına büyük faydalar sağladı. Düzenlenecek bu kongrenin de hem oteller hem de seyahat acentaları için çok faydalı olacağına inanıyorum.’’ cümleleriyle otelcilik, dijital konaklama servisleri ve seyahat acentaları arasındaki dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

ANA SPONSOR TATİL SEPETİ’NDEN TÜRSAB’A TEŞEKKÜR

Tatilsepeti’nin Genel Müdürü
Koray Küçükyılmaz

Kongrenin bir diğer ana sponsoru olan Tatilsepeti’nin Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz da değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, ‘‘Değişen tercihleri ve karşılıklı ihtiyaçlarımızı sorgulayabileceğimiz bir ortamın yaratılması gerçekten önemli. Bunun için TÜRSAB’a teşekkür ediyoruz. Turizm ve seyahat, günlük hayatımızın bir parçası. Sadece turizm profesyonelleri için değil dışarıdan gelen insanlar için de çok ilgi çekici bir kongre olacak. Biz, sektörümüze değer katacak bu kongrenin kalıcı ve sürekli olmasını diliyor, desteklerimizi devam ettireceğimizi dile getiriyorum.’’ dedi.

KONGRE BİLDİRİ KİTABI HAZIRLANACAK

Kongre hakkında son olarak TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kongre Koordinatörü Hasan Eker, ‘‘Akademisyenlerin de yer aldığı bir panellerimiz var. Önümüzdeki yıllarda kongrenin bir salonunu tamamen akademisyenlere ayırıp akademik camianın hazırlayacağı bildirgelerden daha fazla faydalanmak istiyoruz. Sadece seyahat acentacılığı mesleğinin 25 farklı konusu var. Kongremize konuk olacak uluslararası turizm profesyonelleri ile birlikte sektörümüzdeki hareketlendirmeyi geçe bırakmak istemiyoruz.’’ cümlelerini kurdu.

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi ardından düzenlenen her panel sonrası hazırlanacak sonuç bildirgeleri ve kongre bildiri kitabının tüm sektörle paylaşılacağı belirtildi.

OTEL İŞLETMELERİNDE PROBLEM ÇÖZMENİN YOLLARI / ORKUN AVKAN
Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.