TÜRKİYE TURİZMİNİN NABZI 11. ULUSLARARASI RESORT TURİZM KONGRESİ’NDE ATACAK

TÜRKİYE TURİZMİNİN NABZI 11. ULUSLARARASI RESORT TURİZM KONGRESİ’NDE ATACAK
Hotel Gazetesi
Posted on Kasım 15, 2021, 5:36 pm
3 mins

Dünya, Türkiye ve Antalya turizmine yön veren sektör temsilcilerinin bir araya geldiği en büyük buluşmalarından birisi olan, Uluslararası Resort Turizm Kongresi bu yıl 11. kez AKTOB ev sahipliğinde gerçekleşecek. DenizBank Ana sponsorluğunda “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” ana teması ile organize edilen Kongre, 25 Kasım 2021 de Nirvana Cosmopolitan Hotel Lara’da  yapılacak.

Önemli başlıklar ele alınacak

Turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde ele alınacak. AKTOB Başkanı Erkan Yağcı; “Salgın etkisinde geçen 2021 yılının ardından beklentilerimizin yükseldiği bir sürece girdik. Bir senelik aradan sonra sektör paydaşlarımızla yeniden yüz yüze bir araya geleceğiz. Kongrede, Türkiye turizmini yeniden zirvelere taşıyacak konular ele alınacak ve  ortak akıl platformu oluşturulacak. Turizmde dijital dönüşüm, turizm ekonomisi, kaynak pazarlardaki gelişmeler, sektöre yön veren yeni trendler  gibi gündemin önemli başlıkları yetkin isimler tarafından ele alınacak” dedi.

Önemli isimler turizmin geleceğini konuşacak

Kongrede  zengin bir içerikle oluşturulan çeşitli başlıklar altında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Birleşmiş Milletler 75. Dönem Genel Kurul Başkanı Büyükelçi Volkan Bozkır; Gelecekbilimci (Futurist) Ian Yeoman, RTK Grup CEO’su Thomas Bösl,  DenizBank Finansal Hizmetler Grubu CEO’su Hakan Ateş, Coral Travel Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yurt, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır, FTI Grup Genel Müdürü Ralph Schiller,  Sunexpress Havayolları CEO’su Max Kownatzki, Boston Consulting Group Seyahat ve Turizm Avrupa Bölge Direktörü Gabriere Ferri, Google Türkiye CEO’su Mehmet Keteloğlu deneyim, bilgi ve öngörülerini paylaşacak.
 


Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile  gerçekleştirilecek kongreye, yurt içinden ve yurt dışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey, karar verici temsilcileri katılacak.

OTEL İŞLETMELERİNDE PROBLEM ÇÖZMENİN YOLLARI / ORKUN AVKAN
Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.