DOSSO DOSSİ’NİN HEDEFİ İSTANBUL’DA 7 OTEL

DOSSO DOSSİ’NİN HEDEFİ İSTANBUL’DA 7 OTEL
Hotel Gazetesi
Posted on Kasım 17, 2021, 7:52 am
4 mins
Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan

Yenikapı’da açtıkları 4. otelin doluluk oranı yüzde 95’i bulan Dosso Dossi Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, otel yatırımlarında önceliklerinin İstanbul olduğunu söyledi. Eraslan 5 yıl içinde İstanbul’daki otel sayısını 7’ye çıkaracaklarını söyledi.

Dosso Dossi Holding iştiraki olarak turizm sektöründe faaliyetlerini sürdüren Dosso Dossi Hotels Grubu’na yeni bir üye daha katıldı. Temelleri 2012 yılında atılan otel grubunun en yeni üyesi Dosso Dossi Hotels Yenikapı, misafir ağırlamaya başladı. Açıldığı günden itibaren tam doluluk yaşayan otel, beş ayrı oda tipi, dekorasyonu, lokasyonu ve üstün hizmet kalitesiyle kısa sürede İstanbul’un tavsiye edilen otelleri arasında yerini aldı. Türkiye ekonomisine önemli bir döviz girdiği sağlayan dev bir sektörün temsilcisi olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, “İstanbul’un en önemli turizm merkezlerinden tarihi yarımada içinde kısa süre içinde dört otele ulaşmaktan dolayı gururluyuz. Sultanahmet, Vatan Caddesi, Laleli ve şimdi Yenikapı’daki otellerimizle turizm sektöründeki iddiamızı daha da ileriye taşıyoruz” dedi.

İSTANBUL DÜNYANIN EN ÖNEMLİ DESTİNASYONLARI ARASINDA

İstanbul’da çok daha fazla yatak kapasitesine ihtiyaç olduğunun altını çizen Hikmet Eraslan, yakın zamanda gerçekleştirilen Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 16. etabı Türkiye Grand Prix’sinde de görüldüğü üzere yeni normalde büyük bir turizm hareketliliğinin başladığını söyledi. Pandemi şartlarının hüküm sürdüğü bir önceki yıla göre şu anda ülkemize gelen turist sayılarında patlama yaşandığını, bu yüzden özellikle şehir otelciliği konusunda önemli bir ihtiyacın ortaya çıktığını söyleyen Hikmet Eraslan, “İstanbul dünyanın en önemli uçuş aktarma noktalarından biri. Dünyanın en önemli turizm destinasyonları arasında. Uluslararası etkinliklere, kongrelere ev sahipliği yapıyor.  Avrupalı turistlerin yeniden büyük bir hareketlilik sağladığına şahit oluyoruz. Orta Doğu ülkelerinden gelen turist akını artarak devam ediyor”dedi.

DAHA FAZLA ŞEHİR OTELİ GEREKİYOR 

Tüm bunlara bakarak hizmet kalitesini düşürmeden daha fazla şehir oteline yatırım yapılması gerektiğini belirten Eraslan, “Dosso Dossi Holding olarak Yenikapı’da açtığımız dördüncü otelimizle yatırıma devam ediyoruz. Doluluk oranlarımız yüzde 95 seviyelerinde. Müşteri memnuniyetimiz yüzde 90’ın üzerinde. Sektörde genç bir marka olmamıza rağmen aldığımız yolla, sektör ileri gelenlerinin dikkatini çekmeyi başardık. Tüm bunlara baktığımızda büyük bir cesaretle otel yatırımlarına devam kararı aldık. Şimdilik önceliğimiz İstanbul. Önümüzdeki beş yıl içinde otel sayımızı yediye çıkaracağız” diye konuştu.

OTEL İŞLETMELERİNDE PROBLEM ÇÖZMENİN YOLLARI / ORKUN AVKAN
Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.