WEBEE DÜNYA LİDERLİĞİNE KOŞUYOR

WEBEE DÜNYA LİDERLİĞİNE KOŞUYOR
ALİYE ÜÇBAŞ
Posted on Aralık 03, 2021, 7:21 am
3 mins

Türk girişimciler tarafından oteller için geliştirilen misafir etkileşim platformu WeBee, İngiltere Londra’da ofis açtı. Sırada ABD Pazarı var.

Türk girişimciler tarafından geliştirilen ve temassız otelcilik uygulamalarında ülkemizin pazar lideri olan platform WeBee, geçtiğimiz aylarda 6 milyon TL daha yatırım alarak 38 milyon TL üzerinde değerlemeye ulaştı. Aldığı bu yatırım ile İngiltere’de ofis açan WeBee, İngiltere’de kurduğu şirketten sonra ABD pazarına geçmeyi planlıyor. 

23 ülkede 170’tan fazla otele hizmet veren, Türkiye’nin pazar lideri WeBee, Londra ofisi ile Avrupa’daki varlığını güçlendirirken, yurtdışı operasyonlarını hızlandıracak. Ayrıca teknolojik anlamda da yatırımlar İngiltere ofisi üzerinden devam edecek. 

MİSAFİR ETKİLEŞİM PAZARININ POTANSİYELİ 1 MİLYAR DOLARIN ÜZERİNDE

WeBee Kurucu Ortakları Tansel Voyvodaoğlu ve Dr. Özgür Zan, konuyla ilgili olarak birlikte şu açıklamayı yaptılar. “Türkiye’de lider konumunda olan markamızın bu atılımı bizi çok daha güçlü kılıyor. 2019’dan 2020’ye %50’nin üzerinde büyüdük. 2021 sonuna yaklaşırken aynı oranda büyüme bekliyoruz.  Online temassız ve 360 derece hizmet sunan misafir etkileşim platformumuz sayesinde misafir memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için otelciler ve konuklar arasında dijital bir köprü oluşturduk. Böylece dünyaya açılarak 23 ülkeye hizmet verir hale geldik. WeBee ile turizmde teknolojinin varlığının muhakkak olması gerektiğini ve otellerle misafirler arasındaki etkileşim sonuçlarından da ne kadar değerli bir iş yaptığımızı somut olarak gördük. Sistemimizdeki otelcilere ve misafirlere gelen anlık bildirimler sayesinde otelin satış gelirlerinin dışında 50-60 katı gelir üreten otellerimiz var.  İngiltere ofisimiz ile de global liderler arasında yer almak için ilk adımımızı atmış olduk. Birçok başarılı iş birliğine imza atarak hızlıca globaldeki sayılı firmaların arasına girmeyi hedefliyoruz. Londra ofisimiz operasyonlarımızı güçlendirmenin yanı sıra satış hızımız anlamında da bize önemli yarar sağlayacak.”

OTEL İŞLETMELERİNDE PROBLEM ÇÖZMENİN YOLLARI / ORKUN AVKAN
Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.