TUR-ID’DEN İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

TUR-ID’DEN İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI
ALİYE ÜÇBAŞ
Posted on Aralık 16, 2021, 1:35 pm
5 mins

Turizm İşbirliği Derneği Başkanı Cengiz Terzi imzasıyla, Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’yla ilgili yapılan değerlendirmede, turizm profesyonellerine çağrıda bulunuldu.

Türkiye ve dünyanın turizm profesyonellerinin bir araya gelerek oluşturduğu, projeler üretip hayata geçirdiği Turizm İşbirliği Derneği TUR-İD’den, Türkiye’nin en büyük turizm platformu Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na övgü. Sektörün önde gelen tüm kuruluşlarının boy gösterdiği bu fuarda yerini alan TUR-İD, sektör profesyonellerine yönelik bir açıklama yaparak, oluşumun fuar hakkındaki düşüncelerini paylaşırken, katılımcılara da bu önemli organizasyonu ve burada ortaya çıkacak iş birliği fırsatlarını değerlendirmeye davet etti.

ALANININ EN YENİ VE EN İDDİALI TURİZM FUARI

Turizm İşbirliği Derneği Başkanı Cengiz Terzi imzasıyla yayımlanan bildiride, Travel Turkey İzmir’in, turizm sektörünün en verimli iş birliği, iş-fırsatı, iş-bilgi paylaşımı yapılabilecek olan profesyonel platformu olduğu belirtildi. TUR-İD’in açıklaması şöyle:

“İzmir Turizm Fuarı ulusal ve uluslararası turizm profesyonellerinin sezonun gelişmelerini değerlendirerek, birebir işbirliği fırsatları oluşturmak üzere bir araya geldiği, 58 ülkeden yurtdışı acentesinin katılımıyla alanının en yeni ve en iddialı turizm fuarıdır.
İzmir Travel Turizm Fuarı, ulusal ve uluslararası tur operatörleri, offline ve online seyahat acenteleri, konaklama tesisleri, havayolları, ulaşım firmaları, rekreasyon alanları, bilişim teknolojileri, gastronomi, hizmet ve finans sektörü, özel şirketler, kamu kurum ve kuruluşlar, vakıf ve dernekler gibi turizm sektöründe yer alan ve hizmet eden, sinerji yaratmayı hedefleyen tüm turizm profesyonellerinin ziyaret ettiği bir etkinliktir.”

AMACIMIZ HEDEFE PAYLAŞARAK YÜRÜMEK

Açıklamada, Turizm İşbirliği Derneği’nin fuarda stand açarak yerini aldığı hatırlatılarak, katılımcılara iş birliği çağrısı yapıldı: “Bu kapsamda biz Turizm İşbirliği Derneği (TUR-ID) olarak bu dev organizasyonda Yönetim Kurulu Başkanımız ve değerli üyelerimizi ile birlikte standımızı açıp yerimizi alarak, ülkemizin ve dünyanın turizm profesyonellerinin bir araya gelerek, projeler ürettiği ve hayata geçirdiği gelişimci bir oluşum olarak burada birlikte düşünmenin, aynı hedefe paylaşarak yürümenin, ülke ve dünya turizmine hep birlikte en iyi şekilde hizmet vermenin şevkiyle çalışmayı hedefliyoruz. Turizm sektörünün ülke ve dünya ekonomisi içindeki öneminin anlaşılması ve gelişmesi için çalışıyoruz. Her zaman; tecrübe, güven ve yenilikçi yaklaşım esaslarına dayanarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

İzmir Travel Turkey fuarının çok verimli geçeceğini düşünüyoruz  bu organizasyonda katılımcı üyelerimiz ve mestektaşlarımızın da emeklerine ve sarfetmiş oldukları gayretler içinde ayrıca teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla,

Başkanın mesajı:

İŞ BİRLİĞİMİZİ ARTIRALIM

Turizm Profesyonelleri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Terzi, Travel Turkey İzmir Fuarı ve sektörün geleceğini ilişkin şu değerlendirmede bulundu. “Travel Turkey İzmir Fuarı’nda, Turizm İşbirliği Derneği katılımcı üyelerimizle birlikte yerimizi aldık. Fuarın pozitif olacağını ve verimli geçeceğine inanıyoruz. Birçok ülkeden tur operatörleri ve oteller katılırken, aynı zamanda Türkiye’den de ciddi katılım olacak. Turizm profesyonelleri bir araya gelerek iş birliklerini artıracaklar. 2022 sezonu için yurt dışından birçok turistin geleceğini umut ediyoruz. Aynı zamanda ilkbahara doğru pandeminin de tamamen kontrol altına alınacağını düşünüyoruz.”

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.