TÜRKİYE TURİZMİNE AKADEMİK ÇÖZÜMLER

TÜRKİYE TURİZMİNE AKADEMİK ÇÖZÜMLER
HG Editör
Posted on Nisan 01, 2022, 8:41 pm
3 mins

3. Kıtalararası Turizm Yönetimi Kongresi (MTCON) Antalya’da gerçekleştirildi. Uluslararası düzeyde önemli sayıda akademisyenin iştirak ettiği kongre, sunumlar, dünyanın önde gelen dergilerinin editörlerinin panelleri ve workshoplarla tam bir bilim şölenine dönüştü.

Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER) ve ülkemizin seçkin üniversitelerinin ortaklığıyla 24-27 Mart tarihleri arasında İnnVista Hotel Belek Antalya’da 3. Kıtalararası Turizm Yönetimi Kongresi (The Conference on Managing Tourism Across Continents – MTCON) gerçekleştirildi. Türkiye Turizm Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen bir dizi etkinliğin bir parçası olarak hayata geçirilen kongreye, pandemi sonrası yüz yüze gerçekleştirilen ilk etkinliklerden olması nedeniyle ulusal ve uluslararası düzeyde önemli sayıda akademisyen iştirak etti. İlk iki yılda çevrim içi ortamda düzenlenen ve bu yıl rekor sayıdaki katılımcı ile gerçekleştirilen etkinlik, yabancı katılımcı sayısı ile uluslararası alanda dünyanın sayılı kongrelerinden biri haline geldi.

41 ÜNİVERSİTE DESTEK VERDİ

Etkinlik; Turizm Akademisyenleri Derneği Başkanı ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinden Onur Kurulu Başkanı Prof.Dr.Muharrem TUNA, dönem eş başkanları Doğu Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Osman M. Karatepe ile Oxford Brookes Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Levent Altınay yönetiminde ve Ondokuz Mayıs Üniversitesinden Doç Dr. Seden Doğan, Aksaray Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Alaattin Başoda, Bursa Uludağ Üniversitesinden Öğr. Gör. Dr. Emel Adamış koordinatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe, ulusal düzeyde 41 üniversite paydaş olarak destek verdi.

500’ÜN ÜZERİNDE ARAŞTIRMA

Bu önemli kongreye Türkiye’den 230, yurt dışından 293 olmak üzere toplamda 523 akademisyen yaptıkları araştırmalarıyla katılırken, Türkiye’den 65 yurt dışından ise 113 üniversiteden katkı sunuldu, 43 farklı ülkeden etkinliğe katılım sağlandı.

Yüz yüze, çevrim içi ve karma yöntemle gerçekleştirilen akademik bildiri sunumları, dünyanın dört bir tarafından gelen davetli konuşmacıları ile alanın dünyanın önde gelen dergilerinin editörlerinin panelleri ve workshoplar ile tam bir bilim şölenine dönüştü.

SPONSORLARA TEŞEKKÜR

Etkinliğin turizm alanında gerçekleşmiş olması sayesinde ülkemizin dört bir yanından gelen yöresel lezzetler ve markalarına ait ürünlere, konferans katılımcılarına tanıtılma imkanı sağlandı.

Organizasyon Komitesi, sponsorların bu etkinliğin gerçekleştirilmesinde önemli bir yere sahip olduğunu belirterek katkılarından dolayı teşekkür etti.

hotelrunner hotel gazetesi
Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.