Fair Play Sertifikası geliyor!

Fair Play Sertifikası geliyor!
Hotel Gazetesi
Posted on Temmuz 20, 2022, 10:06 am
2 mins
TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar

TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, fair play olgusu ile ilgili başlayacakları yeni projeyi açıkladı:

FAİR PLAY EĞİTİMİ VE ÖNEMLİ UYARILAR!

Dünyamızda olduğu gibi; ülkemizde de Fair Play söylemi, uygulaması, ödüllendirilmesi süratle yayılmaktadır. Dünya Fair Play Komitesi’ne her yıl yeni ülkeler katılmakta; bu yeni üye ülkeler kendi ülkelerinde uygulamalara başlamaktadırlar.


Topluma Fair Play anlatılırken, bu görevi üstlenenlerin Fair Play Eğitimi görmeleri gerekmektedir. Bunun da adresi, ülkelerindeki Milli Olimpiyat Komitelerine bağlı Fair Play kuruluşlarıdır. Bu yetkili kuruluşlarda eğitim görmeden, eğitim sertifikası almadan, bu konuda yayınlanmış kitapları okumadan; toplantı yapmak, konferanslar vermek, Fair Play olgusunu tartışmak, hem eksik, hem de hatalıdır. Ülkelerin patentli Fair Play amblemini kullanmak da yasalara aykırıdır.


Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin Fair Komisyonu, bu konuda yeni bir projeyi Eylül ayından itibaren yürürlüğe koymayı planlamaktadır. Fair Play Eğitimci Uzmanı adını taşıyan bu projenin, okullara, derneklere, toplumlara Fair Play olgusunu anlatmak isteyen; başta ilkokul öğretmenleri, gönüllüler olmak üzere, eğitimciler, kulüp yöneticileri, için bir sertifika programı düşünülmektedir. Böylece; her önüne gelen, bilir bilmez Fair Play’den söz etmeyecek, panel düzenleyemeyecek, Fair Play ruhu topluma örnekleri ile tam ve net olarak belgeli eğitimciler tarafından anlatılabilecektir. Dünyada ilk defa Türkiye’nin planladığı bu projenin uygulanmaya başlanmasının; başta Fair Play ve spor dünyası olmak üzere, tüm ülkelerde büyük bir yankı uyandıracağını umuyoruz.

hotelrunner hotelgazetesi hemen başla
Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.