Dr. TAMER ÇİÇEK TÜRSAB BAŞKANLIĞINA ADAY

Dr. TAMER ÇİÇEK TÜRSAB BAŞKANLIĞINA ADAY
Hotel Gazetesi
Posted on Temmuz 28, 2022, 4:16 am
9 mins

Ünlü turizmci, 2 Ağustos’ta düzenleyeceği Basın Toplantısı ile adaylığını resmen açıklarken, toplantıda ayrıca projelerini anlatacak. 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB’ın Aralık ayında yapılacak Genel Kurulu oldukça çetin bir başkanlık yarışına sahne olacağa benziyor. Kongreye daha 5 ay olmasına rağmen, başkanlık seçimine dair hazırlıklar sürüyor. TÜRSAB’ın 25. Dönem Başkanının seçileceği Genel Kurul’da, Başkan Firuz Bağlıkaya’nın karşısına aday olarak çıkacak ilk isim, sektörün yakından tanıdığı, adonis.com şirketi ile oldukça başarılı işlere imza atan Dr. Tamer Çiçek oldu. 

BASIN TOPLANTISI İLE ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK

Kurucusu olduğu adonis.com şirketi ile uzun yıllardır turizm sektöründe faaliyet gösteren Tamer Çiçek, adaylığını ve projelerini 2 Ağustos 2022 Salı günü La Quinta by Wyndham Otel’de düzenleyeceği kahvaltılı bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyuracak. Dr. Tamer Çiçek, Kayra Medya Danışmanlık AŞ’nin organizasyonuyla gerçekleştirilecek basın toplantısında, neden aday olduğunu, projelerini, seçimi kazandığı takdirde seyahat acentalarını nelerin beklediğini, Türk turizminin geleceğini nasıl şekillendireceklerini kamu oyuna bir bir anlatacak.

Basın Toplantısı Programı:

Tarih: 02 Ağustos 2022 Salı

Saat: 10.00

Yer:    La Quinta by Wyndham Otel İstanbul (Adres: Basın Ekspres Yolu, 15 Temmuz, Bahar Cd. No:61 Güneşli-Bağcılar/İstanbul)

(Ulaşım konusunda sorun yaşama ihtimali olan arkadaşlar için belirli merkezlerden araç kaldırılacak)

HEM GENÇ HEM TECRÜBELİ TURİZMCİ TAMER ÇİÇEK

Antakya’da 1981 yılında dünyaya gelen Tamer Çiçek, ilk ve orta öğrenimini Antakya’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Bölümü’nde Felsefe eğitimi aldı. Lisans eğitiminden sonra Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde yüksek lisans programı tamamladı.

Öğrencilik yıllarında rehberlik de yapan Çiçek, henüz 23 yaşındayken kendi acentasını kurdu. Daha sonra yatırımlarını bir bütünlük içinde gerçekleştirerek turizm endüstrisinde küresel oyunculardan biri oldu.

Sinema konusundaki hobisini de ihmal etmeyen Çiçek, Sinema-Televizyon programında doktora eğitimini tamamladı ve 2022 yılında “Doktor” unvanını aldı.  

Dr. Çiçek eğitimci kimliği ile turizm ve teknoloji alanlarındaki deneyimlerini genç kuşaklara aktarmak amacıyla, İstanbul’daki çeşitli üniversitelerde dersler verdi.

REHBERLİKTEN ACENTACILIĞA HIZLI VE KARARLI GEÇİŞ

Üniversite eğitimi sırasında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Profesyonel Turist Rehberliği Kursu’nu tamamlayıp kokartlı rehber olarak iş hayatına başladı. İngilizce, Fransızca ve Arapça’ya hakim olan Çiçek, 2004 yılında “Adonis İstanbul Turizm”in kurucu ortağı oldu.

BİRİKİMLERİ TEKNOLOJİ VE İNOVASYONLA BİRLEŞTİRDİ

Ağırlıklı olarak incoming ile sektöre giriş yapan Tamer Çiçek, teknolojinin yarattığı hızlanma ile birlikte ortaya çıkan yeni trendleri, turizmdeki eğilim ve beklentileri de gözlemleyerek Türkiye’de Dijital Acentacılık kavramının öncüsü oldu. İnovatif bir yaklaşımla online dünyaya da adım atarak 2012 yılında adonis.com’un B2B online rezervasyon sistemi ile dünya devleri arasına girmesini sağladı.

Türkiye sınırlarını aşarak farklı ülkelerde de turizm alanında faaliyet göstermeye başlayan Tamer Çiçek, Dubai, Tunus, Fas ve Berlin ofisleri ile Orta Doğu, Afrika ve Avrupa coğrafyasında daönemli bir konuma sahip oldu.

DÜNYADA BİLİNEN ULUSLARARASI FİRMALARDAN BİRİ

Fuarların iş ve işbirlikleri geliştirmede önemli bir pazarlama aracı olduğunun bilinciyle hareket eden Tamer Çiçek, markalı ürünü adonis.com ile katıldığı ATM (Dubai), WTM (Londra), ITB (Berlin), EMITT (Türkiye), SIAHA (Cezayir) ve IFTM Top Resa (Paris) gibi 25’i aşkın ülkedeki önemli fuarlarda hem Türkiye’yi hem de hizmetlerini başarıyla tanıttı ve önemli anlaşmalara imza attı.

HAVACILIK SEKTÖRÜNDE YER ALDI

Turizm endüstrisine küresel bakmak ve farklı hizmet alanlarındaki oyuncularla ilişki kurmanın gerekliliğine inanan Tamer Çiçek, dünyada tanınan ve dünyanın farklı destinasyonlarından Türkiye’ye seferler düzenleyen Air Arabia ve Flybaghdad havayolu şirketlerinin Türkiye Genel Satış Acentası (GSA) oldu.

ABD DIŞINDAKİ İLK LA QUİNTA’YI İSTANBUL’DA AÇTI

Turizm endüstrisinin önemli bir sacayağı olan otelcilik hizmetlerine de yatırımlar yapan Tamer Çiçek, ilk otelcilik deneyimini 2010- 2014 yılları arasında Mersin’deki Green Tower Suite’in işletmeciliğini üstlenerek kazandı. Wyndham’ın önemli markalarından biri olan La Quinta’nın Amerika dışındaki ilk otelini İstanbul’da 2019 yılında açtı. Güneşli’deki 404 odalı 5 yıldızlı La Quinta by Wyndham Oteli’nin ardından, 2022’de Bomonti’de açılması planlanan 75 odalı 4 yıldızlı oteli ile hizmet vermeye hazırlanıyor.

ADONİS.COM IATA ÜYESİ OLARAK ÇOK YÖNLÜ HİZMET

Küresel turizm endüstrisinde bugün üç farklı kıtada bulunan beş ofisi, 300 kişilik ekibi ve IATA belgeli acenta kimliği ile dünyanın farklı bölgelerinde incoming, outgoing, Charter uçuşları ve MICE organizasyonları ile sektörde çok yönlü hizmetler veriyor.

D2 belgeli araç filosuyla turizmde taşımacılık hizmeti

Incoming faaliyetleri kapsamında D2 Belgeli geniş araç filosuyla, her yıl onbinlerce turistin yurtiçinde taşımacılığını ve organizasyonunu başarılı şekilde sürdürüyor.

AdonisVerse uygulaması ile ilk Metaverse denemesi

Tamer Çiçek, turizm alanında metaverse teknolojisiyle yapılmış ilk uygulamalarından biri olan AdonisVerse sayesinde her müşterinin dijital ortamda otelleri gezmesi ve rezervasyon yapmasını sağlıyor. Müşterilere rezervasyon sağlamasının yanı sıra, otellerin dünya çapında tanıtımı ve pazarlaması konusunda da öncülük etmeye devam ediyor.

ALTIN PORTAKAL ÖDÜLLÜ TURİZMCİ

Profesyonel iş hayatının yanı sıra farklı hobileriyle de kişisel gelişimini sürdürmeye devam eden Tamer Çiçek, Sinema alanına olan yakın ilgisini 2012 yılında kurduğu “Adonis Film” ile profesyonelleştirdi. İlk yapımcılık deneyimi olan “Toprağın Çocukları” isimli uzun metrajlı sinema filmi, 49. Altın Portakal Film Festivali Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Senaryosunu yazıp yönettiği “Kaçış” adlı kısa filminin ardından yapımcılığını üstlendiği “Kan Parası” ve prömiyerini Montreal Dünya Film Festivali’nde gerçekleştirdiği “Kaos” diğer uzun metrajlı filmleri arasında.

Fotoğraf sanatına da özel ilgi gösteren Dr. Çiçek, çeşitli konularda öyküler yazmaya devam ediyor.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.