HotelRunner ve Touristica arasında stratejik iş birliği

HotelRunner ve Touristica arasında stratejik iş birliği
Hotel Gazetesi
Posted on Ağustos 02, 2022, 6:16 pm
6 mins

TURİZM SEKTÖRÜNÜN 2 DEVİ GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

HotelRunner Satış ve İş Geliştirme Direktörü Rıza Kaynak: “Amacımız sektörünün dijital dönüşümüne öncülük etmek”

Touristica Kurucu Ortağı İbrahim Temel:“Otellerimizin fiyat ve rekabet gücünü artırmayı amaçlıyoruz”

Turizm sektörünün dijital dönüşümüne öncülük eden, dünyanın önde gelen satış kanal yönetim platformu ve dijital kontrat ağı HotelRunner ve geniş hizmet ağı ve turizm sektöründe 28 yıllık tecrübesi ile Türkiye’nin en köklü acentelerinden biri olan Touristica Türk turizm sektörünü bir sonraki seviyeye çıkaracak stratejik bir iş birliğine imza attı.

Web sitesi ve çağrı merkezinin yanı sıra Türkiye genelinde bulunan 200’den fazla yetkili acentesi ile turizm sektörüne hizmet veren Touristica, bu iş birliği ile HotelRunner’ın 193 ülkeden 60.000’in üzerindeki konaklama iş ortağına erişim sağlayabilecek. Böylece, sürdürülebilir ürün sayısını artırma amacına paralel olarak her platformdan misafirlerine Türkiye ve yurt dışından daha fazla otel seçeneği sunabilecek. Aynı zamanda halihazırda sahip olduğu geniş ve güçlü tesis porföyünü HotelRunner ile buluşturarak bu tesislerin dijital dönüşümlerini başlatabilecek. 

İş birliği kapsamında HotelRunner bünyesinde yer alan tesisler, HotelRunner üzerinden Touristica ile doğrudan kontrat yaparak ücretsiz bağlantılarını başlatabilecekler ve böylece bu güçlü misafir ağına katılarak satış potansiyellerini artırabilecekler. Ayrıca, HotelRunner üzerinden Touristica’ya ait fiyat ve müsaitliklerini gerçek zamanlı olarak güncelleyebilecek ve rezervasyonlarını yönetebilecekler.

“AMACIMIZ SEKTÖRÜNÜN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNE ÖNCÜLÜK ETMEK”

HotelRunner Satış ve İş Geliştirme Direktörü Rıza Kaynak

HotelRunner Satış ve İş Geliştirme Direktörü Rıza Kaynak, stratejik iş birliğiyle ilgili şöyle konuştu: “2022 yılında duyurduğumuz heyecan verici haberlere bir yenisini ekleyerek Touristica ile stratejik bir iş birliğine imza attık. Gerçekleştirdiğimiz tüm iş birliklerinin, desteklediğimiz tüm etkinliklerin ve platformumuza yaptığımız tüm yatırımların ortak noktası ve nihai amacı Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada turizm sektörünün dijital dönüşümüne öncülük etmektir. Bu doğrultuda, Türkiye’nin turizm alanında hizmet veren en köklü şirketlerinden biri olan Touristica ile gerçekleştirdiğimiz bu stratejik iş birliği, Türk turizm sektörünün dijital dönüşümü için kilit bir role sahip.

Sektörün alanında güçlü ve deneyimli iki isminin bir araya gelmesi ile HotelRunner bünyesinde bulunan on binlerce tesis Touristica’nın geniş satış ağı ve misafir portföyüne ulaşabilecek, Touristica bünyesinde bulunan tesisler ise HotelRunner’ın sunduğu uçtan uca teknoloji platformunun desteğiyle dijital dönüşümlerini başlatabilecek ve sonucunda tüm turizm sektörü için kazançlı yepyeni bir dönem başlayacak.”

“OTELLERİMİZİN FİYAT VE REKABET GÜCÜNÜ ARTIRMAYI AMAÇLIYORUZ”

Touristica Kurucu Ortağı İbrahim Temel

Touristica Kurucu Ortağı İbrahim Temel ise iş birliğini şöyle değerlendirdi: “Touristica’nın güven ve tüketici memnuniyeti ana ilkeleri, hedeflerimize giden yolda 28 yıldır bize ışık tutmuştur. Bu süreçte edindiğimiz tecrübelerimizi, teknolojik yatırımlarla birleştirerek teknik ve altyapısal bir gelişim ve değişim sürecine girmiş bulunuyoruz. Uzun süreli planlamalarımız sonucunda HotelRunner ile stratejik bir iş birliğine imza attığımız için çok memnunuz.

HotelRunner ile uzun yıllar sürdürmeyi planladığımız bu özel iş birliği sayesinde, Touristica bünyesinde bulunan özellikle küçük, butik ve şehir otellerini değerli misafirlerimiz için ulaşılabilir kılmayı ve otellerimizin fiyat ve rekabet gücünü artırmayı amaçlıyoruz. HotelRunner aracılığı ile envanterimizi genişletmenin markamızın gelecek hedeflerine büyük katkısı olacağını düşünüyoruz. Otomatikleştirilmiş süreçlerin gelişimin yolunu açacağına ve bu gelişimin her iki şirket için de yeni fırsatlar yaratacağına içten bir şekilde inanıyoruz.” 

Bu stratejik birliktelikle, HotelRunner ve Touristica’nın ortak hedefi yıl sonuna kadar Türkiye’den 2.000’den fazla tesisi dijitalin gücüyle buluşturarak satışlarını ve doluluk oranlarını artırmak ve Türkiye turizm sektörünü bir adım ileri götürmek olacak.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.