“HAYVAN DOSTU” DEDEMAN!

“HAYVAN DOSTU” DEDEMAN!
Hotel Gazetesi
Posted on Ağustos 16, 2022, 1:57 pm
4 mins

Ağustos ayı itibariyle misafirlerinin evcil hayvanlarını 13 otelinde kabul etmeye başlayan Dedeman Hotels & Resorts International, bunun yanı sıra otellerinde kullanılan şampuan ve sabun gibi buklet ürünlerinin tamamının da Cruelty Free olacağını açıkladı.

Sürdürülebilir turizm anlayışıyla hareket eden Dedeman Hotels & Resorts International, “Kafessiz Yumurta” uygulamasının ardından bu kez de iki yeni uygulamasıyla farkını ortaya koydu. Dedeman yönetimi, tüm otellerinde sabun, şampuan, duş jeli gibi buklet malzemelerini test aşamasında hayvanlar üzerinde deney yapılmayan Cruelty Free işaretli ürünlerden temin etme kararı aldı. 

EVCİL HAYVAN KABUL EDİLMEYE BAŞLANDI 

Sorumlu kaynak kullanımında olumlu ve sürdürülebilir bir değişim sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Dedeman, Ağustos ayı itibariyle evcil hayvan kabulüne başladı.  Misafirlerine, hayvan dostlarıyla birlikte seyahat etme konforu sunmayı amaçlayan markanın 13 oteli; Dedeman İstanbul, Dedeman Bostancı Hotel&Convention Center, Park Dedeman Bostancı, Park Dedeman Eskişehir, Dedeman Palandöken, Dedeman Palandöken Ski Lodge, Park Dedeman Gaziantep, Dedeman Konya Hotel&Convention Center, Park Dedeman Denizli, Dedeman Şanlıurfa, Dedeman Tokat, Park Dedeman Elazığ ve Park Dedeman Adıyaman’da uygulama yürürlüğe girdi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK PRENSİBİ İLE HAREKET ETMELİYİZ”

Dedeman Hotels & Resorts International Operasyon Direktörü Gürkan Kaban

Sürdürülebilir bir dünya yaratma misyonuyla hayata geçirdikleri yenilikçi uygulamalarla örnek olmaya ve önderlik etmeye devam ettiklerini belirten Dedeman Hotels & Resorts International Operasyon Direktörü Gürkan Kaban, uygulamaya yeni başladıkları projelerle ilgili şunları söyledi: “Biliyoruz ki, gelecek kuşakların da bizimle aynı gereksinimleri karşılayabilmesi için “sürdürülebilirlik” prensibi ile hareket etmeliyiz. Kafessiz Türkiye Platformu iş birliği ile geçen yıl Türkiye’de kafessiz yumurta uygulamasına geçişi tamamlayan, değişimi ilk duyuran turizm markası olmuştuk. Tedarik zincirinde sorumlu ve sürdürülebilir kaynak ilkemiz ile şimdi de buklet ürünlerinde yine hayvan haklarını ve refahını gözeten bir uygulamaya geçiyor olmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Ayrıca Dedeman olarak hayvan dostlarımızı konuk edecek olmaktan da son derece mutluyuz. Yarım asrı aşkın süredir turizm sektöründe faaliyet gösteren bir marka olarak attığımız her adımda sunduğumuz hizmeti bir sorumluluk bilinciyle şekillendiriyoruz, bu yaklaşımı aralıksız sürdürmeye de devam edeceğiz.”

Cruelty Free Ne Demek?

 Cruelty free, bir ürünün üretim aşamalarının herhangi bir döneminde hayvanlar üzerinde deney yapılmadığını ve hayvanların hiçbir aşamada herhangi bir zulme uğramadığını da ifade eder. Bu ürünlerin ambalajlarının üzerinde ise, ‘’Cruelty free’’ yazar ya da küçük bir tavşan logosu bulunur. Satın almış olduğunuz bir üründe tavşan logosunu göremiyorsanız, büyük ihtimalle hayvan dostu olmayan bir markanın ürününü tercih ettiğinizi gösterir.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.