Tarihi saraylar mahvedilmiş, sözde restorasyon adı altında bir otel şantiyesine döndürülmüş.

Tarihi saraylar mahvedilmiş, sözde restorasyon adı altında bir otel şantiyesine döndürülmüş.
Hotel Gazetesi
Posted on Eylül 06, 2022, 2:00 pm
2 mins

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Polat, Hazine’ye devredilen Fehime ve Hatice Sultan yalılarından fotoğraflar paylaştı: Otel şantiyesine döndürülmüş

“Tarihi saraylar mahvedilmiş, tarihi eserler poşetlerin altında çürütülmüş”

Polat, yalıların ihalesinin yapılmasına rağmen restore edilmediğini İBB’nin içeri alınmadığını söyledi ve “Çünkü tarihi saray perişan edilmiş, tarihi eserler poşetlerin altında çürütülmüştü” dedi. 

Polat’ın paylaşımları şöyle:

“Neden? 2009’da 3 yıl içinde restorasyonu yapılsın diye ihale edilip 13 yıldır restore edilmeyen, bugün İBB’den hukuksuzca alınan Fehime ve Hatice Sultan saraylarına İBB neden içeri alınmıyordu. Çünkü tarihi saray perişan edilmiş, tarihi eserler poşetlerin altında çürütülmüştü.

Çünkü restorasyon bahanesi ile alınan 4.500 m2 alana sahip iki sarayın 39.000m2 çıkarılan kaçak imalatları ile bir imar vurgununa dönüştürülmüştü. Çünkü otopark dedikleri alanda balo salonları, 25 metre denizin altına indikleri bir inşaat vurgunu yapmışlardı.

3 yıldır İBB mülkünü şirketin işgalinden kurtarmak için görevini yapmaya çalışan İBB çalışanlarına karşı onlarca suç işlendi. Bugün İBB’den alındı. Restorasyon adı altında tarihi sarayların katliamı ve imar vurgunu kapalı kapılar ardından devam edecek.

Nasıl bir imar vurgunu olduğunu tarihi sarayların altı oyularak yapılmış, yerin 25 metre altına inmiş devasa balo salonunun içinde çalışan iş makinesinin boyutundan anlayabilirsiniz.

Bu gördüğünüz ‘tarihi sarayın’ içi. Tarihi saraylar mahvedilmiş, sözde restorasyon adı altında bir otel şantiyesine döndürülmüş.”

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.