KALENDER: “3 ADAY DA BAŞARILI”

KALENDER: “3 ADAY DA BAŞARILI”
Hotel Gazetesi
Posted on Eylül 12, 2022, 12:24 pm
4 mins

TravelShop Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender, TÜRSAB Başkan Adaylarını Hotel Gazetesi için değerlendirdi. Kalender adayların avantaj ve dezavantajlarını sıraladı.

Turizm Sektörünün gündemini, Aralık ayında 25’inci Olağan Genel Kurulu’nu yapacak Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin Başkanlık seçimi oluşturuyor. Şu ana kadar 3 ismin adaylığını açıkladığı seçimlerde çalışmalar sürerken, biz de turizm sektörünün sesi olarak katıldığımız etkinliklerde seçimin nabzını tutmaya çalışıyoruz. Bunlardan biri de hafta içinde Genel Kurulu yapılan ve yeni yönetimin hedeflerini açıkladığı İstanbul Turizm Derneği İSTTA’nın düzenlediği basın toplantısıydı. Burada görüştüğümüz İSTTA’nın Genel Sekreteri, Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneğinin Avrupa ve Asya Başkanı, TravelShop Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender’e sorduk:

-Gündemde olan TÜRSAB Başkanlık seçimleri yaklaşıyor. Olası başkan adayları var. Şu an  adaylığı kesinleşen 3 isim var. Düşünceleriniz nelerdir?

“Öncelikle teşekkür ederim bu röportajı yaptığınız için. Şu an 3 başkan adayımız var. Daha aday adayı olabilecek insanları bekliyorum. Firuz Bey açıkladı. Tamer Çiçek açıkladı. Aydın bey açıkladı. Ben üçünü de tebrik ediyorum. Üçü de başarılı.

FİRUZ BEY’İ TEBRİK EDİYORUM

Önce Firuz Beyden başlayayım. Maalesef pandemiye denk geldi bir dönemi. Kendisi iki dönem aday olacağım demişti. Pandemiye denk geldiği için üçüncü ve son kez aday olacağını açıkladı. Ben yine de kendisini tebrik ediyorum. Çünkü ilk dönem karşısına çıkanlarla beraber ve son başkanlıktan karşısına çıkan Davut Bey de şu an onun kadrosunda. Tebrik ediyorum, ikisini ikna edip aynı yolda devam etmesi nedeniyle.

AYDIN YAYLACIKLILAR İNANDIĞI ŞEYİN ÜZERİNDE YÜRÜYOR

Aydın Beyi de tebrik ediyorum. Bir duruşu vardı. Aynı duruşu sergiliyor. Başaran Beyden bu tarafa, yani her zaman Başaran Beyin yanında durdu. Doğrusuyla yanlışıyla yanında durdu. Onu da tebrik ediyorum, yani geri adım atmadı. Bugün her ne kadar Başaran’sız yola çıkıyorum dese de mutlaka öyle çıkıyordu. Her ne kadar Başaran beyin arkasında olduğunu söyleseler de. Kendisini de duruşundan dolayı saygı duyuyorum. Tebrik ediyorum. Sonuç olarak inandığı şeyin üzerinde yürüyor.

TAMER ÇİÇEK’İN AVANTAJI HEM OTELCİ HEM ACENTECİ OLUŞU

Tamer Çiçek’i de tebrik ediyorum. İçimizde en genci. Dinamik, yeni nesil yani yeni projelere projelere çıkacağımızı. Yani üniversite projesi var yeni projeleri var. 3 lisan biliyor. Hem otelci hem acenteci. Bunun avantajını kullanırsa daha iyi, daha şanslı olabileceğini düşünüyorum. Tabii Tamer Beyin ekibi de önemli. Yani kemik kadrosu kim? Burası hala kapalı kutu. Bu büyük bir handikap olabilir ama bunu eğer Tamer Bey avantaja çevirebilirse eğer başarılı olur. Belli bir süre daha bunu kapalı kutu olarak tutarsa belki dezavantaj olabilir.
Dediğim gibi ben 3 adayı da başarılı buluyorum. Üçü de belirli bir duruşu olan insanlar.”

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.