“İSTANBUL DÜNYANIN BİR NUMARALI KONGRE ŞEHRİ OLACAK”

“İSTANBUL DÜNYANIN BİR NUMARALI KONGRE ŞEHRİ OLACAK”
Hotel Gazetesi
Posted on Kasım 03, 2022, 12:01 pm
5 mins

İstanbul Ticaret Odası 21. Dönem seçimlerinde yeniden göreve talip olan Bahadır Yaşık yeni dönemdeki proje ve hedeflerini açıkladı:

Yaşık: “İstanbul’u ‘Dünyanın Kongre Şehri’ haline getirdik. Sadece 2022 yılda, katılımcı sayıları 25 bin kişiyi aşan 35 uluslararası kongreyi İstanbul’a taşıdık ve İstanbul, Dünya Kongre Sıralamasında 133.’lükten 12.’liğe yükseldi. İstanbul dünyanın en popüler 4. Turizm destinasyonu oldu.”

9 Kasım 2022 Çarşamba günü İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak İstanbul Ticaret Odası Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği Seçimlerinde yeniden 16. Grup Oteller Meslek Komite Adayı olan İTO Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Yaşık, 2018-2022 Atılım Dönemi’ni değerlendirirken, yeni dönemde turizm ve otelciliğe dair hazırladıkları hedef ve projeleri kamuoyuyla paylaştı.

ZOR GÜNLERİ OMUZ OMUZA ATLATTIK

Bahadır Yaşık “Bu Atılım Dönemi’nde olduğu gibi yeni dönemde de Şekib Başkanımızla birlikte başarmaya devam edeceğiz. 9 Kasım günü hepinizden desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Görevdeki 4 yılını, oteller açısından değerlendiren Bahadır Yaşık; “Özellikle pandemi döneminde vergi indirimleri ve Kısa Çalışma Ödeneği ile otellerimizin yükünü azaltmaya çalıştık. Dönemimizin pandemiye denk gelmesine rağmen sanal etkinliklerle, fotoğraf yarışmalarıyla İstanbul’un popülerliğinin artmasına katkıda bulunduk ve pandemi biter bitmez başlayan turist akınının şartlarını hazırladık” diye konuştu.

İSTANBUL’U DÜNYANIN KONGRE ŞEHRİ YAPTIK

4 yılın ilk döneminde kongrelere önem verdiklerini ifade eden Yaşık, “İstanbul’u ‘Dünyanın Kongre Şehri’ haline getirdik. Sadece 2022 yılda, katılımcı sayıları 25 bin kişiyi aşan 35 uluslararası kongreyi İstanbul’a taşıdık ve İstanbul, Dünya Kongre Sıralamasında 133.’lükten 12.’liğe yükseldi. İstanbul dünyanın en popüler 4. Turizm destinasyonu oldu. Turist sayısı ve turizm gelirlerinin artışı için birçok sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yaparken uluslararası kurumları da İstanbul’a davet ettik. Dünyaca ünlü turizm platformu TripAdvisor’da İstanbul’un görünürlüğünü %301 arttırdık. İstanbul’umuza davet maksadıyla Oneistanbul sosyal medya kampanyasını ve fotoğraf yarışmasını gerçekleştirdik, 8 milyonun üzerinde etkileşim aldık. Tüm bunları ve daha pek çok projemizi uyum içinde çalıştığımız Değerli Başkanımız Şekib Avdagiç ile iş birliği içerisinde verimli çalışarak gerçekleştirdik” dedi.

BİTİRMEMİZ GEREKEN PROJELER BİZİ BEKLİYOR

İstanbul Ticaret Odası 21. Dönem seçimlerinde yeniden göreve talip olduklarını belirten Yaşık; “Önümüzde, başladığımız ve bitirilme aşamasında olan birçok proje bizi bekliyor. Özellikle İstanbul’un dünyanın bir numaralı kongre şehri olması için çalışmaya devam edeceğiz. Bu dönemde, turizm alanında çalışacak nitelikli personel ihtiyacına çözüm bulma gayreti içerisinde olacağız. Turizm meslek liselerini artırma çalışmalarımız devam ediyor. Konaklama ve kongre vergileri gibi otellerimize yük olan vergilerde indirim ve muafiyet görüşmelerimiz sürüyor. Turizm için tam yol ileri parolasıyla 7/24 esasıyla çalışmaya devam edeceğiz.” diyerek planlarını aktardı.

BİRLİKTE BAŞARMAYA DEVAM

İTO 2022 Seçiminin, tüm İTO ve İstanbul için hayırlı olmasını temenni eden Yaşık, “Bu Atılım Dönemi’nde olduğu gibi yeni dönemde de Şekib Başkanımızla birlikte başarmaya devam edeceğiz. 9 Kasım günü hepinizden desteklerinizi bekliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

İstanbul Ticaret Odası Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği Seçimleri 9 Kasım 2022 Çarşamba günü, 08.00-17.00 saatleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9, 10, 11. Salonlarda yapılacak.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.