AIDA TOURS 20 yaşında

AIDA TOURS 20 yaşında
Hotel Gazetesi
Posted on Kasım 13, 2022, 1:25 am
5 mins

Adviye Bergemann’ın 20 sene önce bir tutkudan doğan serüveni AIDA TOURS.

Adviye Bergemann

Adviye Bergemann’ın, yirmi sene önce Türkiye’yi daha farklı mecralarda tanıtmak ve katma değeri yüksek turizmi ülkemizde geliştirmek adına; kurduğu AIDA TOURS, bugün 20. yaşını kutluyor.

Bergemann’ın lise yıllarında Ege’de başlayan yolculuğu; Anadolu’nun kültürel ve doğal zenginliğini öne çıkarmak, 80’li yıllardan sonra popüler olan “deniz, kum, güneş” pazarlamasının ötesinde, turizme farklı bir katma değer kazandırma amacıyla, AIDA TOURS’u  kurdu.

Şirketin kuruluşu ile birlikte Türkiye’nin köklü geçmişini, günümüze taşıma ve tüm dünyaya tanıtma hayalini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Türkiye projeksiyonunu kısaca özetleyen Adviye Bergemann, “Yaşadığımız topraklar, iki kıta üzerinde eşsiz bir coğrafya ve benzersiz bir tarihi olduğundan çok önemli bir argüman. Çok kültürlü, çok dinli, çok dilli yapılanması ile Türkiye, tüm dünya gezginlerinin deneyimlenecek yerler listesinde en üst sıralarda yer almak durumundaydı. Bunu kullanarak dış pazar portföyümüzü de çok geliştirdik.” dedi.

AIDA TOURS, “Tailor Made Traveling” bu yolculukların eşsiz mimarı…

Lüks kavramı zaman zaman insanların aklına “yüksek fiyat” getirsede, yüksek fiyattan bağımsız olarak seçkinlik ve özenli tasarımlarla ölçülüyor.

AIDA TOURS  bu noktada lüks ve deneyimsel turizmin öncülerinden…

AIDA TOURS, farklı beklentilere sahip her bir misafir için özenle tasarlanmış, farklı deneyimler sunan programlar hazırlıyor. Misafirlerinin beklentilerine uygun olarak tercih edecekleri bölgede gerçek bir Türkiye deneyimi yaşamaları için özel dokunuşlar yapıyor.

Bugün AIDA TOURS, krizlere karşı adeta kaygan bir zeminde ve rekabetin çok yüksek olduğu turizm sektöründe, 20 yıldır lüks segmentte bayrak taşıyıcı olmanın haklı gururunu yaşıyor.

AIDA TOURS SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİ SAVUNUYOR!

“Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Derneği” Başkanı  Adviye Bergemann sürdürülebilir turizmin öncü ve savunucularından. Sürdürülebilir turizm için “sorumlu turizm ve turizmci” kavramıyla özetleyen Bergemann, ülkemizde bu bilincin yerleştirilmesi adına çalışmalar yürütüyor.

Günlük 70 kişilik (merkez ofis ve saha operasyonları dahil) bir ekip bu lüks ve kişiye özel tatil hizmetlerini organize ediyor. Bu ekip tüm çözüm noktalarında müşteri/konuklarına tam zamanlı hizmet anlayışı ile çalışıyor.

 “Sürdürülebilirlik nihai bir varış noktası değil, bir yoldur” fikrini benimseyen Bergemann,  2019 senesinde  “Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi” ne (GSTC) üye olan AIDA TOURSGSTC, sürdürülebilirlik için küresel temel standartlar olan GSTC Kriterlerine uymaya özen gösteriyor.

Sosyoekonomik etkiler için AIDA TOURS, bölgenin doğasına, tarihine ve kültürüne dayalı sürdürülebilir ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi ve satışı konusunda yerel girişimcileri aktif olarak destekliyor.

Kültürel etkiler için, tarihi, arkeolojik, kültürel ve manevi öneme sahip yerel mülklerin, sitlerin ve geleneklerin korunmasına, muhafaza edilmesine ve geliştirilmesine katkıda bulunan AIDA TOURS, yerel sakinlerin bunlara erişimine izinlerle yardımcı oluyor.

Çevresel etkiler için AIDA TOURS, kendi mülkünün uygun yönetimi de dahil olmak üzere biyolojik çeşitliliğin korunmasını destekleyip, katkıda bulunuyor. 

İşte bu pazarların yeni ufuklar ile buluşmalarına devam sağlayan İstanbul Çırağan Palas’daki toplantı zincirinde yerli-yabancı bir çok turizm yatırımcısı; birebir toplantılarda kendilerine yeni ürünler geliştirmek üzere bir araya geldi.

Toplam  …250…….  Turizm firması ve yatırımcının katılımıyla 3 gün devam eden toplantıların son oturumu ise, Shangri-La Otel’de gerçekleşen gala yemeği ile son buldu.   

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.