DOSSO DOSSI İSTANBUL’DA 5. OTELİNİ AÇTI

DOSSO DOSSI İSTANBUL'DA 5. OTELİNİ AÇTI
HG Editör
Posted on Aralık 26, 2022, 5:30 am
3 mins

Dosso Dossi Hotels Golden Horn, İstanbul’un iddialı otelleri arasında yerini aldı.

DOSSO DOSSI HOTEL GOLDEN HORN

Tekstil, konut ve gıda sektöründeki yatırımlarıyla faaliyet gösterdiği her alanda liderliği hedefleyen Dosso Dossi Holding, turizm alanında şehir otelciliğindeki iddiasında da hız kesmiyor. Haliç kıyısında bulunan Hilton Garden Inn otelini satın alarak Dosso Dossi markası altında hizmet vermeye başladığını belirten Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, “Dosso Dossi Hotels bünyesine 5. otelimizi dahil ettik. Haliç kıyısındaki yeni otelimiz Dosso Dossi Hotels Golden Horn, İstanbul’un iddialı otelleri arasında yer alacak” dedi.

Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı
Hikmet Eraslan

İstanbul’un şehir otelciliği alanında büyük bir potansiyeli olduğunu, bunu da fırsat olarak gördüklerini belirten Hikmet Eraslan, mevcut dört otellerinin yıllık yüzde 95’leri bulan doluluğundan cesaretle otel yatırımlarını sürdüreceklerini belirtti.

TAVSİYE EDİLEN OTELLER ARASINDA YERİNİ ALDI 

Vatan Caddesi, Laleli, Yenikapı ve Sultanahmet’teki otellerinin hizmet kalitesi ile şehir otelciliğinde iddialarını ortaya koyduklarını belirten Hikmet Eraslan, “Otellerimiz lokasyonları ve üstün hizmet kalitesiyle kısa sürede İstanbul’da tavsiye edilen oteller arasında yerini aldı. Türkiye ekonomisine önemli bir döviz girdiği sağlayan dev bir sektörün temsilcisi olmaktan mutluluk duyuyoruz. İstanbul’un en önemli turizm merkezlerinde beş otele ulaşmaktan dolayı gururluyuz” dedi.

HEDEF İSTANBUL’DA 7. DOSSO DOSSİ OTELİ

Muhteşem manzarası, 210 odası ve 7 toplantı salonu bulunan Dosso Dossi Hotels Golden Horn’un Haliç bölgesinin en önemli otelleri arasında yer aldığını ifade eden Hikmet Eraslan şunları söyledi: “Böyle özel bir lokasyonda yer alan yeni otelimiz yenilikleriyle de dikkatleri üzerine çekecek. İstanbul dünyanın en önemli uçuş aktarma noktalarından biri. Dünyanın en önemli turizm destinasyonları arasında. Uluslararası etkinliklere, kongrelere ev sahipliği yapıyor. Avrupalı turistlerin yeniden büyük bir hareketlilik sağladığına şahit oluyoruz. Orta Doğu ülkelerinden gelen turist akını artarak devam ediyor. Tüm bunlara baktığımızda hizmet kalitesini düşürmeden daha fazla şehir oteline yatırım yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki beş yıl içinde otel sayımızı yediye çıkaracağız.”

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.