Ekoturizm Çalıştay’ı Tokat’dan Sonra Vietnam’da gerçekleşti.

Ekoturizm Çalıştay’I Tokat’dan Sonra Vietnam’da gerçekleşti.
Hotel Gazetesi
Posted on Aralık 30, 2022, 10:26 am
4 mins

Bugüne Kadar Ülkemizi Uluslararası Turizm Platformlarında En İyi Şekilde Temsil Eden ve Aynı Zamanda Uluslarası Ekoturizm Derneği’nin Başkan Yardımcılığını yürüten TravelShop Turkey Yönetim Kurulu Başkan’I olan Murtaza Kalender, Tokat’dan Sonra Uluslararası Ekoturizm Çalıştay’ını Tokat’dan Sonra Vietnam’da gerçekleştirdi.

Merkezi Amerika olan Uluslararası Ekoturizm Derneği, kısa ismi ile TIES olarak anılır ve dünyada 206 ülkede 30.000’den fazla aktif üyesi bulundurarak dünyanın en kapsamlı sivil toplum kuruluşlarından olarak dünyada kabul görmüştür.

TIES Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Kalender’den edindiğimiz bilgiye göre; Ekoturism Çalıştayı UNESCO miraslarından biri olan Vietnam’ın Ha Long Bay şehrinde büyük bir katılım ile gerçekleşti. Etkinlik 50’e yakın farklı ülkeden 500’e yakın katılımcıya ev sahipliği yaptı.


Vietnam’da gerçekleşen bu Ekoturizm Çalıştay’ında küresel ısınmanın ve çevre kirliliğinin yoğun etkisi altında kalan turizm sektörünün daha sorumlu ve sürdürülebilinir kılınması ilkesi başta olmak üzere sıfır atıklı turizm tesislerinin nasıl inşaa edileceği hakkında katılımcıları bilinçlendirmek amaçlanmıştır.

Dünyanın birçok yerinden katılım gösteren katılımcılar konuşmalarında %100 doğa dostu geri dönüşüm tesislerinin mümkün olduğuna sunumları ile değinerek, Ekoturizm alanında çalışma yapan ve yapmayı hedefleyen bir çok turizm firmasına kuzey yıldızı oldu.

Ekoturizmi güçlendirmek ve sürdürülebilinir turizmi yaymak amaçlı gerçekleştirilen bu değerli etkinlikte dünyanın farklı coğrafyalarından gelip Vietnam’da buluşan katılımcılar B2B görüşmeleri gerçekleştirdi.

Kalender sözlerine şu şekilde devam etti; “şuanda bu etkinliğin Mısır, Cezayir, Filipinler, Panama olmak üzere, bunlar gibi birçok ülkede gerçekleşmesi adına sayısız başvuru aldık. Gönlümüz bu etkinliğin daha önce Tokat’da olduğu gibi Türkiye’mizin her şehrinde gerçekleşmesi.

Kalender, dünyada %25 artarak hızla yükselen bir trend olan Ekoturizmin kişi başı gelirinin 2500 Dolarlarda seyrettiğini belirtti ve 12 ay seyahat eden eko-turistleri ülkemizin 81 iline kazandırarak ülkemizin hedefi olan 100 Milyon Turist ve 100 Milyar Dolar gelire ancak bu şekilde erişilebileceğini vurguladı.

Kalender ayrıca bir sonraki etkinlğini Başkan Yardımcılığını yürüttüğü Meksika kuruluşu bir dernek olan Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneği için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 6-9 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştireceğini duyurdu.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için;
www.workshoptravelshop.com


Murtaza Kalender sözlerini yeni yıl dilekleri ile şu şekilde sonlandırdı; ‘’Herkesin yeni yılını kutlar; yeni yılın hepimize sağlık, başarı ve mutluluk getirmasini dilerim.’’

https://www.instagram.com/p/Cmn2icvhkZ9/
Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.