EMİRATES EŞİTLİĞİ BENİMSEDİ

EMİRATES EŞİTLİĞİ BENİMSEDİ
Hotel Gazetesi
Posted on Mart 09, 2023, 10:27 am
6 mins

2023 Dünya Kadınlar Gününün “eşitliği benimse” temasına odaklanan şirket, bu konudaki örnek uygulamalarıyla dikkatleri çekti

Emirates Grubu, kadınların kariyerlerinin geliştiği ve başarılarının kutlandığı kapsayıcı çalışma kültürleri oluşturmaya yönelik misyonuyla, cinsiyet eşitliği üzerine tartışmalar, rekor düzeylerde kadın terfileri ve “Bilinçsiz Önyargı” eğitimine şirket çapında katılımıyla, 2023 Dünya Kadınlar Günü teması olan #EmbraceEquity‘ye (Eşitliği Benimse) mottosunu en geniş kapsamlı uygulayan şirketler arasında yerini aldı.

EMİRATES ÇALIŞANLARININ %41’İ KADIN

Emirates Grubu tarafından istihdam edilen toplam işgücünün %41’ini temsil ededen kadın çalışan sayısı 23.000’i aştı. Bu sayı 2023’te yukarı doğru hareketlenirken kadın çalışan işe alımları da devam ediyor. Şu anda, Emirates Grubu’nda operasyonel olmayan sınıflardaki orta ve üst düzey yönetici pozisyonlarının yaklaşık %40’ı kadınlar tarafından yürütülüyor.

CİNSİYET DENGESİ TAAHHÜDÜNÜ İMZALADI

Emirates, kısa süre önce, BAE hükümetinin 2025 yılına kadar orta ve üst düzey yönetim pozisyonlarında kadın temsilini artırma çabalarını destekleyen BAE Cinsiyet Dengesi Konseyi taahhüdünü resmi olarak imzalayarak cinsiyet dengesi konusundaki kararlılığını sergiledi. Taahhüt, Birleşmiş Milletler’in tüm kadınları ve kız çocuklarını güçlendirerek toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’ni destekliyor.

İşte Emirates Grubu’nun kadınlara yönelik şirket politikaları:

Ücret Eşitliği

Dünyanın en büyük uluslararası havayolu ve dünyanın en büyük hava hizmetleri sağlayıcılarından biri olan Emirates ve dnata, BAE’de çalışılabilecek en iyi şirketlerden biri olarak tanınmaktadır. Emirates Grubu tarafından sağlanan ücret ve yan haklar, cinsiyet veya milliyet ayrımı olmaksızın beceri ve deneyime dayalı olarak belirlenmektedir.

Kadınlar için Rekor Sayıda Terfi

Başarılı kariyerleri kutlayan Emirates Grubu’nda yer alan kadınlar, son 12 aydaki toplam terfilerin %56’sını oluşturuyor. Bu oran bugüne kadarki en yüksek seviyeyi temsil etmektedir. Emirates Grubu, birden fazla terfi almış ve on yıldan fazla bir süredir şirkette çalışan liderlik rollerinde birçok kadın çalışana sahiptir.

Birinci Sınıf Eğitime Erişim

Emirates Grubu çalışanları, çeşitli konularda yüz yüze eğitimin yanı sıra çok çeşitli eğitim kurslarına ve öğrenme fırsatlarına erişebilir. Bu Dünya Kadınlar Günü’nde tüm çalışanlar, yeni başlatılan Emirates “Future Skills” portalında “Bilinçsiz Önyargı” eğitim programına yönlendiriliyor. Emirates tarafından tasarlanan program, tüm çalışanların kullanımına açıktır ve Önyargıyı Kırma, Kesişimselliğe Değer Verme, Kadınların Sesi, Çeşitlilik Eşitliği ve Kapsayıcılık, Müttefiklik ve Aidiyet Kültürü dahil olmak üzere altı farklı modül içerir. İnsan Kaynakları departmanı, öğrenme yolculuğuna başlayan 500’den fazla İK çalışanı ve şimdiye kadar %70’in üzerinde program tamamlama oranıyla başı çekiyor. Kadınlar ayrıca bir dizi Yönetici Liderlik programına erişebilirler ve şirket tarafından mali olarak desteklenen uluslararası eğitim programlarını tamamlama fırsatına sahiptirler.

Başarıları Kutlamak

Terfilere ek olarak, çalışanlar, Emirates Grubu genelindeki olağanüstü katkıları takdir eden bir program olan Najm ödülleriyle de ödüllendirilebilir. Najm’ın amacı, çalışanların anlamlı hedeflere ulaşmak için enerjik, ilham verici ve güçlendirilmiş hissetmelerini sağlayarak bir aidiyet ve takdir duygusunu geliştirmektir. Najm ödülleri, Emirates Grubu çalışanlarına nakit ödüller, seyahat kuponları, hediye kartları ve daha fazlasını kullanma seçenekleri sunar. Najm ödülü, çalışanın resmi istihdam kaydına da bir kariyer vurgusu olarak kaydedilir. Son 12 ayda Necm ödüllerinin %35’i kadınlara verildi.

Geleceğe Bakmak

Emirates Grubu, Dünya Kadınlar Günü teması olan Eşitliği Benimse’nin, aksiyonu güçlendirmek yolunda anlamlı bir çerçeve oluşturarak yönelimi birleştirmek ve etkinliği canlandırmak için bir fırsat olduğunun farkındadır. BAE Cinsiyet Dengesi Konseyi’nin taahhüdünü imzalayan Emirates Grubu, işe alım süreçlerinde önyargıyı önlemek için daha fazla uyum önlemi getirmeye, organizasyondaki kadın liderleri belirlemeye, geliştirmeye, bunlar üzerinde çalışmaya ve cinsiyet eşitliğine öncelik verecek politikaları gözden geçirmeye dair kararlılığını belirtti.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.