TURSAV’DAN SEYAHAT ACENTALARI İÇİN DESTEK KAMPANYASI

TURSAV’DAN SEYAHAT ACENTALARI İÇİN DESTEK KAMPANYASI
Hotel Gazetesi
Posted on Mart 15, 2023, 2:31 am
5 mins

Tüm depremzedelere otellerini açarak, bölge dışındaki şehirlere seyahatlerini sağlayarak kucak açan Turizm sektörü, şimdi de depremden zarar gören kendi sektör mensuplarını ayağa kaldırmak için harekete geçti.

1991 yılında, Turizm sektörüne hizmet veren seyahat acentalarına destek olmak, gelişimlerini sağlamak için kurulan Turizm Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV); Deprem bölgesinde faaliyet gösteren seyahat acentaları için bir destek kampanyası başlattı.

Üyelerine bir bildiri yayımlayan TÜRSAV Yönetimi,

Üyelerinin barınma başta olmak üzere acil temel ihtiyaçlarını karşılamak,

İşyerlerinin yeniden kurulmasına destek olmak ve bölgede yaşamı yeniden tesis etmek,

Üyelerin çocuklarının kesintiye uğrayan eğitimlerine öncelikle Özel TÜRSAB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde burslu olarak devam etmelerini veya başka kurumlarda okuyanlara destek bursu sağlamak için ‘Afetzede Üyelere Destek Kampanyasının hayata geçirildiğini açıkladı.

Üyelerine “Gün birlik olma günü. Gün dayanışma günü. Üyelerimize omuz verme, Birliğimizin gücüyle yeniden ayağa kaldırma günü.” diyerek duygu yüklü bir çağrıda bulunan vakıf, turizmcileri afetzede üyelerine destek kampanyamıza katkı vermeye davet etti.

İşte TÜRSAV’ın üyelerine kampanyaya destek çağrısı:

BİRLİKTE ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ HAYATI YENİDEN KURACAĞIZ “AFETZEDE ÜYELERİMİZE DESTEK KAMPANYASI”

“Dayanışmaya davet

Kahramanmaraş merkezli art arda meydana gelen iki ayrı deprem nedeniyle büyük bir felaketle karşı karşıya kaldık. Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye ve Elazığ’da büyük yıkımlara yol açan depremlerde on binlerce yurttaşımızı kaybettik, yüz binin üzerinde yurttaşımız ise yaralandı. Bölge hem bedenen hem de ruhen enkaz altında kaldı. Acılarımız çok büyük ve gün geçtikçe derinleşiyor.

Bölgede faaliyet gösteren 725 seyahat acentamız tarihinin en büyük krizini yaşıyor. Afeti yaşayan şehirlerimizde yaşam yeniden kurulurken meslektaşlarımızı destekleyerek seyahat acentalarımızı yeniden işler hale getirmeyi, bölgeyi turizmle canlandırmayı hedefliyoruz.

1991 yılında seyahat acentalarımıza destek olmak, gelişimlerini sağlamak için kurulan Turizm Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV); böylesine zorlu bir süreçten geçen seyahat acentalarımızın yanında olmak ve yaşadıkları acıları bir nebze azaltmak için destek kampanyası başlattı. Bu çerçevede;

Üyelerimizin barınma başta olmak üzere acil temel ihtiyaçlarını karşılamak,

İşyerlerinin yeniden kurulmasına destek olmak ve bölgede yaşamı yeniden tesis etmek,

Üyelerimizin çocuklarının kesintiye uğrayan eğitimlerine öncelikle Özel TÜRSAB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde burslu olarak devam etmelerini veya başka kurumlarda okuyanlara destek bursu sağlamak için

‘Afetzede Üyelerimize Destek Kampanyası’nı hayata geçiriyoruz.

Gün birlik olma günü.

Gün dayanışma günü.

Üyelerimize omuz verme, Birliğimizin gücüyle yeniden ayağa kaldırma günü.

Birlerce yılın izlerini taşıyan kadim topraklarımızda yaşamı, turizmi yeniden yeşertme günü.

Bu güzel yurdun güzel insanları, turizmin öncü neferleri olarak sizleri, tüm meslektaşlarımızı Afetzede Üyelerimize Destek Kampanyamıza katkı vermeye davet ediyoruz.”

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği

TÜRSAB

Destek Kampanyası için Hesap Numaraları:   

TURSAV TURİZM VE SEYAHAT ACENTELERİ VAKFI

VAKIFBANK FULYA ŞUBESİ ŞUBE KODU: S00728

TR14 0001 5001 5800 7307 9238 18

Açıklama: Deprem Kampanyası BAĞIŞ

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.