CORENDON AİRLİNES İNGİLTERE – TÜRKİYE UÇUŞ PROGRAMINI GENİŞLETTİ

ALİYE ÜÇBAŞ
Posted on Nisan 03, 2023, 2:44 pm
5 mins

Corendon Airlines 2022 yazında İngiltere uçuşlarında yakaladığı başarıyı ilerleyen sezonlarda da sürdürmeyi hedefliyor.

Corendon Airlines, 2022 yaz sezonunda İngiltere pazarına sunduğu uçuşlarına 2023’te yeni hatlar ekleyerek devam ediyor. İngiliz turistlerin Türkiye’ye yoğun ilgisini göz önünde bulundurarak, 2023 yılında İngiltere – Türkiye uçuş programını genişleten Corendon Airlines, uçuş sunduğu havalimanı sayısını arttırdı. Londra, Birmingham, Manchester, Newcastle ve Glasgow’dan Antalya ve Dalaman’a uçuşlar gerçekleştirecek olan Corendon Airlines, 2023 uçuş planına bu hatların yanı sıra Bristol’ı da ekledi.

185 YOLCU İLE İLK UÇUŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Londra – Antalya hattında geçtiğimiz sene olduğu gibi 2023’te de günlük uçuş sunmaya devam edecek olan havayolunun İngiltere operasyonu 1 Nisan’da başladı. Bristol – Antalya hattındaki ilk uçuşunu yaparak sezonu açan Corendon Airlines, bu hattaki ilk uçuşunu 185 yolcu ile gerçekleştirdi. Uçuştan önce Bristol Havalimanı apronunda Corendon Airlines uçuş ekipleri ile Bristol Havalimanı yetkilileri bir araya geldi.

İngiltere kalkışlı uçuşlarına olan talep üzerine Corendon Airlines geçtiğimiz haftalarda 2024 yaz uçuşlarını da satışa açtı. Tatilini erken planlamayı tercih eden İngiliz turistlere alternatif sunmaya devam eden havayolu 2024 yaz planında aynı şehirlerden uçuş sunmaya devam edeceğini açıkladı.

‘’İNGİLTERE’DEN GÖRDÜĞÜMÜZ İLGİDEN ÇOK MEMNUNUZ’’

Konuyla ilgili bilgi veren Corendon Airlines Ticaret Direktörü Mine Aslan havayolunun İngiltere operasyonları ile ilgili şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz sene İngiltere pazarı tüm sezon operasyonlarımızı sürdürdüğümüz ilk yıl oldu. İngiliz turistlerin tatil destinasyonu olarak Türkiye’yi önceliklendirmesi ve uçuşlarımıza olan ilgisinden dolayı memnun olduğumuz bir sezon geçirdik. Yüksek talebi karşılayabilmek adına sezon ortasında kapasitemizi artırdık. Bu sene bu trendin yine yükselerek devam edeceğini öngörerek İngiltere pazarına Antalya ve Dalaman için geniş bir uçuş planı sunduk. 2023 sezonunda uçuş ağımıza Londra, Manchester, Birmingham, Newcastle ve Glasgow’un yanısıra Bristol’ı da ekleyerek uçuşlarımızın daha fazla noktadan ulaşılabilir olmasını hedefledik. Geçtiğimiz yıla göre daha erken aksiyon alarak 2024 yaz sezonu biletlerini de satışa açtık. Şu an için sadece Antalya uçuşlarımızın bulunduğu planı ilerleyen haftalarda genişletmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde sadece İngiltere’den uçtuğumuz noktaları değil, uçuş destinasyonlarımızın sayısını da artırmayı hedefliyoruz.”

Corendon Airlines 2023 yaz sezonu İngiltere ve İskoçya uçuşları şu şekilde olacak:

Londra

Antalya: Her gün
Dalaman: Pazartesi, Perşembe, Cuma, Pazar

Manchester

Antalya: Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma, Pazar
Dalaman: Pazartesi, Çarşamba, Pazar

Birmingham

Antalya: Salı, Perşembe, Pazar
Dalaman: Salı ve Cumartesi

Newcastle

Antalya: Çarşamba ve Cumartesi
Dalaman: Çarşamba ve Cumartesi

Glasgow

Antalya: Pazartesi ve Cuma

Bristol

Antalya: Çarşamba ve Cumartesi

Corendon Airlines 2024 yaz sezonu İngiltere ve İskoçya’dan Antalya’ya sunduğu uçuşlar:

Londra : Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Pazar
Manchester : Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma, Pazar
Birmingham : Salı, Perşembe, Pazar
Newcastle : Çarşamba, Cumartesi
Bristol : Çarşamba, Cumartesi
Glasgow : Pazartesi, Cuma

Corendon Airlines Hakkında;

Corendon Turizm Grubu bünyesinde kurulan Corendon Airlines, Türk tescilli bir hava yolu operatörüdür. Corendon Turizm Grubu çatısı altında ayrıca Hollanda ve Belçika merkezli tur operatörleri; Avrupa, Türkiye ve Karayipler’de otelleri bulunan bir otel zinciri ile incoming şirketi yer almaktadır.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.