SETUR’DAN TEKNOLOJİK BİR YENİLİK: AKILLI ÖNERİ SİSTEMİ 

SETUR’DAN TEKNOLOJİK BİR YENİLİK: AKILLI ÖNERİ SİSTEMİ 
ALİYE ÜÇBAŞ
Posted on Nisan 27, 2023, 12:26 pm
5 mins

Koç Topluluğu şirketlerinden Setur,  seyahat sektöründe global oyuncu olma vizyonu ile  çalışmalarını sürdürürken, teknolojik yeni uygulamaları ile de tatil severlere benzersiz bir deneyim yaşatmaya ara vermiyor. Setur’ un son hamlesi ise kullanıcılarına en uygun otel ve tur seçeneklerini sunan Akıllı Öneri Sistemi…

Müşteri memnuniyetinde üst üste 3. kez turizm sektörü birincisi olan Setur, seyahat teknolojileri üreten bir teknoloji markası olma hedefi ve seyahat sektöründe global oyuncu olma vizyonuyla çalışmalarını sürdürüyor. Kurumsal ve bireysel seyahat yönetimi alanındaki operasyon gücünü, bilgi birikimini, tecrübesini, en güncel ve öncü teknolojilerle birleştiren Setur, son olarak kullanıcılarına en uygun otel ve tur seçeneklerini sunan Akıllı Öneri Sistemi’ni geliştirdi. Tamamı Setur yazılım ekibi tarafından geliştirilen Akıllı Öneri Sistemi ile yurt içi, yurt dışı otel ve tüm turlar için birbirinden farklı çalışan 2 yapay zeka algoritmasını devreye aldı. Öneriler bölge, konaklama tipi, fiyat aralığı gibi özelliklere dayalı yapılan analizler ve müşteri davranışlarına göre hazırlanıyor. Sistem, bu iki algoritmayı akıllı bir şekilde birleştirerek son kullanıcıya en uygun öneriyi sunuyor. 

Akıllı Öneri Sistemi; hibrit algoritma yapısı ve bölgesel bazda özelleşmesiyle birçok uygulamadan farklılaşarak kullanıcı dostu özelliği ile öne çıkıyor. Bu sayede, sayfasına bakılan otelin sadece yakınında bulunan otelleri değil, bu otele benzeyen başka konumlardaki otellerde tespit ediliyor.  Farklı bölgelerdeki turları da birbirine benzeterek kullanıcıya öneri olarak sunabiliyor. Akıllı Öneri Sistemi, kullanıcının otel ve tur arama süreci ve deneyimini farklılaştırıyor.

”HEDEFİMİZ YÜKSEK TEKNOLOJİ İÇEREN ÇÖZÜMLERLE ALANIMIZDA DAHA İLERİ GİTMEK”

Setur Bilgi Teknolojileri & Ar-ge Direktörü  Alphan Kimyonok konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Setur olarak hedefimiz yüksek teknoloji içeren çözümlerimiz ile alanımızda daha da ileri gitmek. Bu noktada kendimizi turizm şirketi olmanın ötesinde bir teknoloji firması olarak da görüyoruz. Özellikle kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıracak projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda son olarak Akıllı Öneri uygulamamızı hayata geçirdik. Genelde öneri sistemleri sadece benzer ürün özellikleri veya  benzer fiyat skalasına bakarak tek bir bakış açısıyla çalışır. Bu anlamda Setur öneri sistemimiz, iki algoritmanın birleştirilmesiyle fark yaratıyor. Yüksek performanslı çalışma ile sonuçları, sayfa açılışını yavaşlatmadan, çok hızlı verebiliyor. Öneride bölge bilgisi önemli bir yere sahip, sadece mahalle isimleri değil koordinatları da belli noktalarda kullanarak algoritmanın öneri isabet yüzdesini artırıyor. Müşterilerimize değer katacak bu yeni uygulamamız ile dijital turizmde öncü olmayı hedefliyoruz. www.setur.com.tr üzerinde yayına alınan Akıllı Öneri sistemimizin yakında Setur mobil uygulamasında ve acentelerde de hayata geçmesini planlıyoruz” diye belirtti. 

SETUR HAKKINDA

1965 yılında Koç Topluluğu şirketlerinden biri olarak kurulan Setur, turizm alanında yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü ile otel satışı, IATA uçak bileti satışı, vize hizmetleri, kongre ve seminer organizasyonları ve yurt dışı eğitim başlıklarında hizmetler sunuyor.

Duty Free işletmeciliğinde Türkiye’nin en köklü ve en yaygın markası olan Setur Duty Free, tüm yurda yayılan havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanlarında yaklaşık 22 bin metrekarelik alanda, 20 bölge 50 mağazasıyla gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği yapmaya devam ediyor.

https://hotelrunner.com/tr/elite/
Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.