İSTANBUL TURİZM FUARI 4 EKİM’DE KAPILARINI AÇACAK 

İSTANBUL TURİZM FUARI 4 EKİM’DE KAPILARINI AÇACAK 
ALİYE ÜÇBAŞ
Posted on Mayıs 12, 2023, 6:31 pm
6 mins

Dünya turizminin başkenti İstanbul, yepyeni bir fuara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Dream Project organizasyonunda, 4-5 Ekim 2023 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde bu yıl ilk kez kapılarını açacak olan İstanbul Turizm Fuarı, sektörün tüm renklerini bir araya getirecek. Otellerden seyahat acentalarına, havayolu şirketlerinden teknoloji firmalarına, tanıtım bürolarına kadar sektörün tüm bileşenlerini buluşturacak fuar, sektöre damgasını vuracak. Yeni sezonun açılışı öncesi düzenlenecek olan fuar, otel ve acentelere erken rezervasyon kampanyalarının duyurusu için fırsat sunarken, otel-acente kontratları için de buluşma imkânı sağlayacak.  

15 BİNİN ÜZERİNDE PROFESYONEL  

5 bin 356 metrekare alanda, 220 katılımcı firma ve 15 binin üzerinde turizm profesyonelini buluşturması planlanan fuarın, dünyadan ve Türkiye’den turizm profesyonelleri, oteller ve etkinlik mekanları, tur operatörleri, acentalar, toplantı destek firmaları ve servis sağlayıcıları, MICE profesyonelleri ile diplomatik temsilcileri ağırlaması bekleniyor. Sadece turizm sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin ağırlanacağı fuarda, online randevu sisteminde planlanacak randevular ve B2B görüşmelerle özel iş birliklerine de imza atılacağı öngörülüyor. Büyük bir ticari hacim yaratması hedeflenen fuarın, güçlü iş birliklerinin başlamasını sağlayacak. 4 Ekim akşamı Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilecek AMEzing Party ile de sektör profesyonelleri eğlenirken networklerini geliştirme fırsatı sunulacak. 

ATAMAN: “BU ŞEHRİN BÖYLE BİR ORGANİZASYONA İHTİYACI VARDI” 

İstanbul’un dünya turizminin başkenti olduğunu belirten Dream Project Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Volkan Ataman, “Bu güzel şehrin görkemli ve prestijli bir organizasyona ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz için bu fuarı yapma kararı aldık. İstanbul’un merkezinde ulusal ve uluslararası sektör profesyonellerine unutulmaz bir fuar deneyimi yaşatmayı arzu etmekteyiz. Fuarımız İstanbul ismini alsa da Türkiye’yi global ölçekte turizm alanında konumlandıracak ve kapsayacak bir fuar olacak” dedi. İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarın merkezi bir lokasyon olduğuna dikkat çeken Ataman, “İstanbul’un merkezinde Türkiye ve dünyadaki turizm profesyonellerini bir araya getirerek yeni iş birliklerinin oluşmasına olanak sağlarken aynı zamanda yeni ürün ve hizmetlerin tanıtımının yapılacağı geniş bir platform yaratmayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

“YENİ SEZON İMZALARI BU FUARDA ATILACAK!”  

Turizm sektöründe sezonun ekim ayında kapatıldığına ve yeni sezon anlaşmalarının bu tarihten itibaren yapıldığına dikkat çeken Ataman, “Bu dönem aynı zamanda bizim için yeni kontratların da imzalandığı bir dönem. Bu organizasyonla bir araya getirdiğimiz oteller ve acentelerimizin yeni dönem kontratlarına da imza atmalarını hedefliyoruz. Bu yoğun geçen turizm sektörü için çok büyük bir kolaylık olacak. Aynı zamanda erken rezervasyon başlangıcı ve kampanya duyuruları için de bu fuar, büyük bir fırsat sunacak” ifadelerini kullandı. 

“İKİ GÜNLÜK BİR FUAR ORGANİZE ETTİK”

Fuarların ortalama 4 gün sürdüğüne de dikkat çeken Ataman, “Ancak ilk iki günden sonra fuarın verimi kalmaz. O nedenle biz iki günlük bir fuar organize ettik. Burada tüm planlamamızı tüm katılımcıların çok verimli iki gün geçirecekleri şekilde yapıyoruz” dedi. Fuarda global hedef pazarlardaki büyük acentelerin ağırlanacağını belirten Ataman, şöyle devam etti: “Katılımcılar düzenleyeceğimiz B2B görüşmelerle yeni iş birliklerine imza atacak. Fuar için özel olarak hazırladığımız B2B platform üzerinden de profesyonel ziyaretçilerle toplantılar yapılabilecek. 4 Ekim akşamı Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilecek AMEzing Party ile de eğlenirken network yapmaya devam edebilecekler.”   

EŞ ZAMANLI OLARAK TURİZM ZİRVESİ DÜZENLENECEK  

İstanbul Turizm Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenecek Turizm Zirvesi’ne de ulusal ve uluslararası konuşmacılar katılacak. Turizm sektöründeki yeni trendlerin de belirleneceği zirvede, 2023 yılı sezonu değerlendirilirken, 2024 yılı beklentileri masaya yatırılacak. Fuar kapsamında gerçekleştirecek seminer programları ile de yeni trendler ve vizyonlar sektör profesyonellerine yeni ufuklar açacak.  

YAPAY ZEKA YENİ MEDYA ŞOVLARI

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuarın kayıt alanı dünyaca ünlü yeni medya ajansı Ouchhh iş birliği ile yapay zeka ile tasarlanmış görsel işitsel performanslar sergilenecek. Fuar katılımcıları ayrıca Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilecek AMEzing parti şovları ile büyülenecekler. 

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.