PRONTOTOUR ANADOLU’YU KEŞFE ÇAĞIRIYOR!

PRONTOTOUR ANADOLU’YU KEŞFE ÇAĞIRIYOR!
ALİYE ÜÇBAŞ
Posted on Mayıs 12, 2023, 9:11 pm
4 mins

Yurt dışı turların lideri Prontotour, yurt içi kültür turlarında da ürün çeşitliliği ve kalitesiyle öne çıkıyor. Butik kültür turları kategorisinde yer alan keşif rotalarıyla yoğun ilgi gören tur operatörü, bu yıl gezginlerin beğenisine sunulan Bozkırın Hazineleri turu ile de Anadolu’nun gizli kalmış güzelliklerini gözler önüne seriyor. İç Anadolu Bölgesi’nde genellikle Eskişehir, Kapadokya, Çorum illerine düzenlenen turların yıllarca ziyaretçi akınına uğradığını belirten Prontotour Yurt İçi Turlar Müdürü Ersin Eren, diğer şehirlerin potansiyellerinin ise yeterince değerlendirilemediğine dikkat çekti. 

“BOZKIRIN HAZİNELERİ” İLE İÇ ANADOLU KEŞFİ

Turizm ürünleriyle öne çıkan bölgelere farklı içerik ve isimlerle tur düzenlediklerini vurgulayan Eren, “Bunlardan biri olan Bozkırın Hazineleri adındaki turumuzla Kırşehir, Yozgat ve Çankırı illerimizin güzelliklerini öne çıkarıyoruz. Otobüsle ulaşımını gerçekleştirdiğimiz 1 gece 2 günlük keyifli bir rota oluşturduk. Bu turumuzda Çorum’a da geçiyor ve konaklamayı orada yapıyoruz. Planlarımız arasında hızlı trenin de devreye girmesi var” diyor.

TARİH, KÜLTÜR VE GASTRONOMİ BİR ARADA

Ersin Eren, Bozkırın Hazineleri turunun detaylarını şöyle aktardı: Başlangıç noktamız olan Kırşehir’de Neşet Ertaş Müzesi ve Ahi Evran Külliyesi’ne gidiyoruz. Yol üzerinde yine Kırşehir’e bağlı olan Mucur Yeraltı şehrini geziyoruz. Yozgat istikametinde Türkiye’de çok bilinmeyen ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Sarıkaya’daki Roma Hamamı’nı görüyoruz. Yozgat’ta konakları geziyor, resim ve bezemelerle donatılmış ünlü Başçavuş Camii’ni ziyaret ediyoruz. Geceyi Çorum’da geçirdikten sonra ertesi gün Çorum ile özdeşleşen leblebi üretimini yakından görme fırsatımız oluyor. Ardından Hititler’in başkenti Hattuşaş’a geçiyoruz ve buradan Çankırı’ya hareket ediyoruz. Türkiye’nin en büyük Tuz Mağarası’nı görüyoruz. Tarihi Çamaşırhane’ye de uğradıktan sonra İstanbul’a dönüyoruz. Bu turumuzun fiyatı kişi başı 2.099 TL.”

100 FARKLI KÜLTÜR TURU

Yurt içi kültür turlarında yaklaşık 100 farklı ürünle Kurban Bayramı turlarını satışa açtıklarını ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı döneminin de yüksek talep gördüğünü belirten Ersin Eren, öne çıkan turlardan bazılarını şöyle anlattı:

“Seyahatseverlerin bayram turlarına dönük ilgisi sevindirici. Öte yandan farklı ürünler geliştirmeye ve butik turlarımızı artırmaya devam ediyoruz. Az bilinen şehirlerimizi tarihi ve kültürel yönleriyle bir araya getiren 1-2 günlük turlar düzenliyoruz. Bozkırın Hazineleri turumuzun yanı sıra Kazdağları’nda yoga ve meditasyon turları yapıyoruz. Frig Vadisi turumuz ile Kuzey Ege’nin Köyleri turumuz bu yıl çok ilgi görüyor. Mersin yöresini öne çıkaran Kilikya Turu ise son dönemin öne çıkan paketleri arasında.”

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.