SETUR DUTY FREE PAZARKULE’DE

SETUR DUTY FREE PAZARKULE’DE
ALİYE ÜÇBAŞ
Posted on Haziran 23, 2023, 7:23 am
4 mins

Türkiye’nin ilk duty free markası, Avrupa’ya açılan mağaza sayısını artırdı. 2008 yılından itibaren faaliyet gösteren Kapıkule mağazası da yenilendi.

Koç Topluluğu şirketlerinden Setur’un, duty free işletmeciliğinde Türkiye’nin en köklü ve en yaygın markası Setur Duty Free; dijitalleşmeden yararlanan hizmetleri, geniş ürün gamı ve konforlu alışverişe olanak tanıyan mağaza tasarımları ile müşterilerine benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşatan mağazalarına bir yenisini ekledi. Edirne’de 4.mağazasını Pazarkule’de açan şirket, Türkiye’nin dört bir yanındaki havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanları olmak üzere 21 bölgedeki mağaza sayısını 53’e çıkardı. Ayrıca Setur Duty Free 2008 yılından itibaren hizmet veren Kapıkule mağazasını Butik &Aksesuar, Elektronik ve Oyuncak kategorilerinde bünyesine eklediği yeni markalar ve ürünlerin yanı sıra konforlu alışveriş imkanı sunan dekorasyonuyla yeniledi.

“ÜLKE TURİZMİNE KATKI SAĞLAYAN HER YERDEYİZ”

Setur Duty Free olarak, İstanbul’a yakınlığı ile ilginin her zaman yoğun olduğu Edirne sınır kapısı mağazalarına yönelik çalışmalarını, uzun süreli planlama neticesinde hayata geçirdiklerini belirten Setur Duty Free Genel Müdür Yardımcısı Arzu Bozkurt Atalay, şu değerlendirmede bulundu: “Avrupa’ya açılan kara sınır kapılarımızın olduğu Edirne’de ilk mağazamızı 2002 yılında İpsala hudut kapısında açtık. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Pazarkule mağazamız ile birlikte Edirne’de tüm kara sınır kapılarına Setur Duty Free farkını taşımış olduk. Son yıllarda Yunan turist sayısında ve günübirlik giriş-çıkışlarda yaşanan artışın yanı sıra,  misafirlerimizin talepleri doğrultusunda faaliyetlerine başlayan Pazarkule mağazamız, giriş-çıkış yönünde 2 mağaza olarak hizmet sunacak.” 

KAPIKULE MAĞAZAMIZI DA YENİLEDİK

“Öte yandan son 2 senedir marka ve ürün gamını artırmaya odaklandığımız, dekorasyon anlamında yatırımlar gerçekleştirdiğimiz Kapıkule mağazamızı da yeniledik. Misafirlerine konforlu bir alışveriş deneyimi sunacak Kapıkule mağazamız yenilenen yüzüyle misafirlerine ayrıca çok özel fırsatlar sunacak. Setur Duty Free olarak ülke turizmine katkı sağlayan her yerdeyiz ve sektörümüzün gelişimine önderlik etmeye devam edeceğiz.” 

Setur Duty Free Pazarkule ve Kapıkule mağazalarında yılın farklı dönemlerinde çok özel promosyonlar uygulanmaya devam edecek. Bu doğrultuda yıl sonuna kadar butik aksesuar kategorisinde yüzde 40’a varan indirim fırsatları her iki mağazada da uygulanacak. 

SETUR HAKKINDA

1965 yılında Koç Topluluğu şirketlerinden biri olarak kurulan Setur, turizm alanında yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü ile otel satışı, IATA uçak bileti satışı, vize hizmetleri, kongre ve seminer organizasyonları ve yurt dışı eğitim başlıklarında hizmetler sunuyor.

Duty Free işletmeciliğinde Türkiye’nin en köklü ve en yaygın markası olan Setur Duty Free, tüm yurda yayılan havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanlarında yaklaşık 22 bin metrekarelik alanda, 21 bölge 53 mağazasıyla gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği yapmaya devam ediyor.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.