ELİTE WORLD OTELLERİ’NİN YENİ CEO’SU EYÜP BABÜR

Hotel Gazetesi
Posted on Kasım 10, 2020, 4:22 am
4 mins

Turizm sektöründe 30 yıllık uluslararası deneyime sahip olan Eyüp Babür kariyerine Elite World Otelleri’nin üst düzey yöneticisi olarak devam edecek.

Konfor, şıklık ve misafirperverliği bir arada sunan Türkiye’nin yerel otel zinciri Elite World Otelleri’nde önemli bir görev değişimi yaşandı. 30 yıllık uluslararası deneyim sahibi Eyüp Babür, Elite World Otelleri’nin CEO’su oldu.

ŞINIK: BABÜR’E GÜVENİMİZ TAM

Ünsal Şınık Elite World Otelleri İcra Kurulu Üyesi

Elite World Otelleri’nde 12 yıldır önemli projelere imza atan Ünsal Şınık ise icra kurulu üyesi olarak deneyimlerini grup adına paylaşmaya devam edecek. Elite World Otelleri’nde yöneticilik görevini gururla yürüttüğünü belirten Ünsal Şınık, bayrağı sektördeki değerli bir isme devrettiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Şınık; “Sayın Eyüp Babür’ün Elite World’ü bugünkü konumundan daha ileri taşıyacağı konusunda güvenim tam. Ayrıca Elite World CEO’su olarak çalıştığım dönemde sundukları destek ve güvenden dolayı Elik Ailesi’ne teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

BABÜR: KALITE ANLAYIŞIMIZDAN ÖDÜN VERMEYECEĞİZ

Elite World Otelleri CEO’su Eyüp Babür

Elite World Otelleri’nin yeni CEO’su Eyüp Babür ise Elite World gibi sektöründe yenilikçi ve vizyoner bir kurumun yönetimini devralmaktan onur duyduğunu ifade etti. Babür şunları söyledi: “Tüm edindiğim birikim ve deneyimlerle şirketimizi daha ileriye taşıma görevi heyecan verici. Misafir ve çalışan memnuniyetini her zaman en üst düzeyde tutarak, üstün kalite ve hizmet anlayışından ödün vermeyen, yurt içi ve yurt dışında portföyünü genişleten uluslararası bir lüks marka yolunda ilerleyeceğiz dedi. 

LÜKS OTELLERİN YÖNETİMİNDE GEÇEN BİR KARİYER: EYÜP BABÜR

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Eyüp Babür, Neoma Business School’da MBA yaptı. Kariyer hayatına Hilton grubunda başlayarak, Swissotel Istanbul The Bosphorus’da satış ve pazarlama direktörü görevinde bulunan Babür, ardından yine Swissotel’in Atlanta’daki otelinde çalıştı. Babür, Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nda kuruluş genel müdürü olarak görev yaptı. 2001 yılından itibaren Çırağan Palace Hotel Kempinski’de otel müdürü olarak çalışmaya başlayan Eyüp Babür, 2009-2014 yılları arasında Kempinski Otelleri’nin İsviçre, Cenevre’deki genel merkezinde grubun Kempinski Residences portfolyosundan sorumlu başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Türkiye’ye döndükten sonra ise 5 yıl süreyle, Astaş Holding’in yatırımları olan Kempinski ve Mandarin Oriental otel ve rezidanslarından oluşan portföyden sorumlu turizm ve konut işletmeleri koordinatörü, ardından da Kempinski grubunun yeni markası Shaza Hotels’de Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu direktörü olarak görev yaptı.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.