SPOR TURİZME UMUT OLDU

SPOR TURİZME UMUT OLDU
Hotel Gazetesi
Posted on Mart 15, 2021, 3:55 am
3 mins

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, organizasyonun sektöre ‘yeniden çıkış’ için umut verdiğini, pandemi sonrası yeni işlerin alınması için avantaj sağlayacağını kaydetti

İstanbul bir yıl aradan sonra ilk kez büyük bir uluslararası spor organizasyonuna sahne oldu. 80 ülkeden 650 sporcunun katıldığı Karate 1 Premier League hem şehir hem turizmciler için moral oldu.

İstanbul uzun zaman sonra ilk kez uluslararası bir spor organizasyonuyla moral buldu. 12 Mart’ta WOW Convention Center’da başlayan ve bugün (14 Mart) sona eren Karate 1 Premier League’in İstanbul etabına yaklaşık 80 ülkeden 650 katıldı. Pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenen organizasyon seyircisiz olmasına karşın hem şehre hem turizmcilere pandemi sonrası için umut verdi. Turizmciler de hem tüm mekanlarıyla hem de titizlikle uyguladıkları pandemi tedbirleriyle spor ve kongre turizmi etkinliklerine hazır olduklarını ortaya koydu.

YENİDEN ÇIKIŞ DÖNEMİNDE AVANTAJ SAĞLAYACAK

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan TÜROB (Türkiye Otelciler Birliği) Başkanı Müberra Eresin, “Sektörümüz üzerindeki moral etkisi çok fazla oldu. Pandemi nedeniyle tüm dünyada MICE sektörü olarak adlandırılan toplantı, teşvik gezileri, kongre, sergi organizsasyonları tamamen durdu. Spor turizmi de bu kapsamda. Bu tip organizasyonlar, MICE’da dünya genelinde yeniden çıkış başladığında yeni işlerin alınmasında Türkiye’ye avantaj sağlayacaktır” dedi.

SPOR TURİZMİNDE İDDİALI DESTİNASYON

Spor organizasyonlarının İstanbul’un ve Türkiye’nin spor turizminde iddialı bir destinasyon haline gelmesini sağlayacağını vurgulayan Eresin, “Spor turizmini, turizmin geleceği açısından en önemli enstrümanlardan biri olarak görüyoruz. Anlık ticari faydalarının yanında orta ve uzun vadede ülke imajına ve tanıtıma çok ciddi katkı sağlıyor. Pandemi sürecinde geçen Kasım ayında Formula 1 İstanbul gerçekleştirildi. Bu organizasyon seyircili değildi. Ancak sektörümüze büyük moral verdi. 2021’de UEFA Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul’da olacak. 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası Türkiye’de yapılacak. Umuyoruz ki yenileri de gelecektir” diye konuştu.

PANDEMİ SONRASINA HAZIRIZ

TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi ve WOW İstanbul Hotels&Convention Center Genel Koordinatörü Ziya Cihan ise, organizasyonun mekan açısından sorunsuz gerçekleştirildiğini belirterek, “Konaklama ve turizm sektörü olarak pandemi sonrasında yeniden ivme kazanmasını beklediğimiz tüm etkinliklere hazırız” dedi.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.