TÜROB Başkanı Eresin: “Seyahat aşkımız devam ediyor”

TÜROB Başkanı Eresin: “Seyahat aşkımız devam ediyor”
Hotel Gazetesi
Posted on Nisan 15, 2021, 11:09 pm
4 mins

Turizm Haftası kutlanıyor…

Pandemi’den en çok zarar gören sektör Turizm Sektörü, 15-22 Nisan tarihlerinde kutlanan Turizm Haftasını, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da buruk bir şekilde geçiriyor.

1977 yılından itibaren Mart ayının ikinci Pazartesi günü olarak kutlanan, 1983 yılından itibaren olumsuz hava şartları ve turizm sezonunun açılışı gerekçesiyle 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanmasına karar verilen hafta, günümüzde daha anlamlı bir hale geldi. Bu haftada, Turizmin bütün bir yıla yaygınlaştırılması, alternatif turizm türleri ile bu konuda Bakanlık ve turizm sektörü tarafından yapılan çalışmalar, projeler hafta boyunca çeşitli etkinliklerle gençlere ve halka anlatılmakta, turizmden en yüksek geliri sağlamada yapılması gerekenler ve elimizdeki değerlere sahip çıkma konusunda halkımız bilinçlendirilmekte.

ERESİN: HEP BİRLİKTE İLHAM OLMAYA DEVAM EDELİM…

Sektörün önde gelen STK’larından Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Turizm haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajda, moralleri yüksek tutmak ve geleceğe umutla bakmak adına hafta boyunca yapılacaklarla ilgili tavsiyelerde bulunuldu. Başkan Müberra Eresin’in Turizm haftasına ilişkin düşüncelerinin de yer aldığı mesaj şöyle:

15-22 Nisan Turizm Haftası Kutlu Olsun…

Değerli Meslektaşlarım,

Değerli Gazeteci Dostlarımız,

Kıymetli Seyahatseverler,

Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de olumsuz etkileyen ve bir yılı aşkın bir süredir mücadele ettiğimiz COVID-19 salgını nedeniyle turizm sektörü en çok sekteye uğrayan sektörlerin başında geldi.

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutladığımız Turizm Haftası’nı pandemi nedeniyle iki yıldır biraz buruk biraz tedirgin ama halen ümit dolu ve seyahat aşkımız devam ederek kutluyoruz.

Hareket alanımızın neredeyse sıfıra indiği iş hayatımızı ve belki de özel hayatımızı muadil olarak sanal araçlarla yürüttüğümüz bu dönemde, içimizdeki gezip görme, keşfetme ve seyahat isteğine bir telafi bulamadık, bulmak da mümkün değil.

İnanıyoruz ki kısa sürede yeniden sınırları kaldırıp büyük bir empati ve hoşgörüyle coşku dolu bir şekilde seyahat edebileceğiz, ruhumuzu ve zihnimizi dinlendirip zenginleştireceğiz.

Bizler sizleri misafir ederek sizlerin mutluluğundan keyif almak ve sizin en güzel deneyimlerinize vesile olmak için şimdi daha çok çalışıyoruz, bizlere bu yolda destek olun.

Dünyanın sayılı cazibe merkezlerinin başında gelen Türkiye’de geçirdiğiniz son tatilinize ait fotoğraflarınızı #TurizmİçinElele #TogetherForHospitality hashtag’leri paylaşın, böylelikle turizmin ve seyahatin hayatımızdaki gücünü unutmayalım, hep birlikte ilham olmaya devam edelim…

Bizler Türkiye Otelciler Birliği olarak her zaman sorumlulukla hareket etmeye, ülkemize en iyi şekilde değer katmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Sizi sevgi ve özlemle kucaklıyoruz…

Müberra ERESİN

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı

TURİZM SEKTÖRÜ ARTIK CEPTE
Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.