Tadım dolu günler için geri sayım başladı

Tadım dolu günler için geri sayım başladı
Hayati ARIGAN
Posted on Aralık 07, 2022, 11:47 am
3 mins

Winetolia&Olivetolia 9-11 Aralık’ta Lara Aska Otel’de gerçekleşecek

Şarap Üstatları Derneği&Master Sommeliers Club‘un düzenlediği Winetolia&Olivetolia, bu yıl 9-11 Aralık’ta sektörün liderlerinin katılımıyla Lara Aska Otel’de gerçekleşecek. Yönetim Kurulu Başkanlığını Murat Yalçın’ın yaptığı derneğin etkinlikleri arasında söyleşiler, workshoplar, oturumlar ve leziz tadımlar olacak. Derneğin Onursal Başkanı büyük üstat Reha Arar, bu yıl Organizasyon Komitesi Başkanlığını yapacak.

Reha Arar Winetolia&Olivetolia’nın amacının, Türk şaraplarının, zeytinyağlarının ve peynirlerinin dünya pazarında daha fazla tanıtılması olduğunu belirtti.

SEKTÖRÜN İLK VE TEK DERNEĞİ

Şarap Üstatları Derneği&Master Sommeliers Club’un başkanı Murat Yalçın ise derneğin hedeflerinin, şarap ve bağcılık sektörünün gelişmesine katkı sağlamak, sektörün en önemli personel açığı SOMMELİE mesleğinin kimlik kazanılması, çağdaş vizyona sahip gelenekselleşmiş şarap ve gastronomi kültürüne personel yetiştirmek ve istihdam çalışmaları yapmak olduğunu söyledi.

TEKNOLOJİ VE GELENEKLER HARMANLANACAK

Murat Yalçın, “Sektörün öncü firmaları ve gelişen gastronomi sektörünün yenilikçi teknolojisi ile buluşuyoruz. Doğa ananın mucizeleri, bağından masaya, sütün, peynirin ve zeytinyağı sektörünün tüm incelikleri, değerli akademisyenler, uzmanlar, Sommelierler tarafından şekil bulmuş en güzel tatlar yolculuğunda sektöre değer katan 3 gün geçireceğiz” dedi.

YOĞUN KATILIM

Winetolia & Olivetolia 2022 Gastronomi Festival’da, gastronomi ve turizm endüstrisi temsilcileri, üretici firma temsilcileri, akademisyenler, eğitimciler, gastronomi öğrencileri, Türkiye Otel Satın Alma Derneği yönetim kurulu ve üyeleri, otel genel müdürleri, otel satın alma müdürleri, yiyecek içecek müdürleri, Türkiye Gastronomi Dernekleri Federasyonu, Türkiye Aşçılar Federasyonu gibi sektörün değerli isimlerinin bir araya gelecek.

GASTRONOMİ VE TURİZM’E KATKI SAĞLANACAK

Tahsildaroğlu, Savalan, Kavaklıdere, Karsu, Gürsüt, Sobran Bağları gibi lider firmaların katıldığı 3 gün sürecek gastronomi zirvesinde Anadolu Mirasları, Turizm ve ekonomik katkıda gastronomi firmalarının satın almada önemi, Doğadan Gelen Mucize konulu Tahsildaroğlu’nun CEO’su Sevdil Yıldırım’ın özel sunumu ile Dünya da ve Türkiye de süt & peynir endüstrisi, Bağdan Masaya Tadım, Türk Şarap Akademisi ve Mastersommerliers Club Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçın’ın “Sommelier Sanatı” sunumu gibi konular oturumlar, paneller ve workshoplarla işlenecek.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.