TÜROB’DAN ITB BERLİN ÇIKARMASI

TÜROB’DAN ITB BERLİN ÇIKARMASI
Hotel Gazetesi
Posted on Mart 04, 2023, 6:29 am
2 mins

7-9 Mart’ta düzenlenecek fuarda Almanya turizm pazarının nabzını tutacak TÜROB’un Başkanı Eresin: “Berlin’den olumlu beklentilerle dönmeyi umuyoruz”  

Dünya turizm sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olan ITB Berlin Turizm Fuarı, 7-9 Mart tarihlerinde düzenlenecek. Geniş bir katılımla fuardaki yerini alacak TÜROB’un üst yönetimi, Türkiye’ye en fazla turist gönderen ülke unvanını taşıyan Almanya’nın başkenti Berlin’deki bu önemli organizasyonda, Almanya turizm pazarının da nabzını tutacak.

ERESİN: 2023 YILININ TURİZMDE İYİ BİR YIL OLACAĞINI UMUYORUZ

Fuarla ilgili bir değerlendirme yapan TÜROB Başkanı Müberra Eresin, şu bilgileri verdi: “Her ne kadar turizm açısından yıla sakin başlamış olsak da 2023 için iyimser beklentilerimiz devam ediyor. 2023 yılının turizmde iyi bir yıl olacağını umuyoruz. Londra, Cannes, Madrid, Tel Aviv gibi uluslararası fuarlara katılımımız sonucunda aldığımız işaretler bu beklentilerimizi destekliyor nitelikte. Berlin’den de olumlu beklentilerle döneceğimizi ümit ediyoruz. Fuara TÜROB olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TGA’nın açtığı Türkiye holünde 3.2.115B standında katılıyoruz. Üye otellerimizin tüm randevularını TÜROB standında yaptıklarını memnuniyetle izliyoruz, o nedenle üyelerimizden de yoğun bir katılım olacağını görüyoruz.”

180 ÜLKE KATILIYOR

İlk düzenlendiği 1966 yılından bu yana, fuardan daha çok bir turizm borsası niteliğiyle 180’den fazla ülke ve bölgenin katılımıyla yapılan ITB Berlin’de, ülkeler, destinasyonlar ve turizm işletmelerinin yanı sıra MICE, seyahat teknolojisi, kültür turizmi, sağlık turizm ve lüks turizm gibi çok sayıda turizm çeşidinin tanıtımı ve pazarlaması yapılacak.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.