Yeniden başlasın, burada kalmasın!

ALİYE ÜÇBAŞ
Posted on Ekim 30, 2018, 9:16 pm
6 mins

Başlık size birşey anlatıyor mu bilmem. Türkiye’nin içinde bulunduğu malum sebepler, bizi de etkiledi. Dolayısıyla son üç ay yayın yapamadık. Holdinglerin çkardığı ulusal gazetelerin birer birer kapandığı bu dönemde, biz de etkilendik. Bu üç aylık ara içinde yokluğumuzu fark eden dostlarımız, sağ olsunlar aradılar. Bizde bu aradaki zaman diliminde eksiklerimizi giderip, yeniden başladık.

Önümüzdeki dönemde turizmde yine hareketli günler başlıyor. 6–8 Aralık Travel Turkey İzmir, 12 Aralık İstanbul’da Uzakrota Summit, 31 Ocak–3 Şubat Emitt Fuarı, ardından takip eden diğer fuar ve etkinlikler. Tüm bu hareketliliğin içinde biz de etkin olarak yer alacağız.

Burada turizmci dostlarımıza düşen görev, Turizm yayını yapan basın kuruluşlarının ayakta kalabilmesi için “Reklam, abonelik, tanıtım” gibi seçeneklerle yayınlara destek olmalarıdır.

Hotel Gazetesi’nin devam kararını sizlere iletmenin mutluluğu ile birlikte sektöre bir yayın organının daha katıldığını müjdelemek isteriz. Sektörün çatı kuruluşu TÜRSAB, TV yayınına başladı. TÜRSAB TV adıyla internet üzerinden yayın yapan televizyonun ilk programında Başkan Firuz Bağlıkaya’a tecrübeli yayıncı ve yazar Polatoglu Cem Polatoğlu’nun moderatörlüğünde sektörden gelen soruları yanıtladı. Kaçıranlar için Başkan Bağlıkaya’nın sektörü yakından ilgilendiren açıklamalarını derledik.

Bu vesile ile buradan sektör ile ilgili her türlü yayın organına destek olacağımızı da belirtmek isteriz. Çünkü aynı gemideyiz ve birlikte daha güçlüyüz. Yunus Emre’nin dediği gibi “Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz”

Böylece Ekim sayımızın içeriğini d değinmiş olduk. Bu sayımızdan ana dosyamız tamamen yerli bir turizm rezervasyon portalının dosyası.

Bir grup Türk girişimcinin bir araya gelerek oluşturdukları heberi.com adresli portal, bilinen rezervasyon portallarının verdiği hizmetlerin yanı sıra artı olarak da birçok hizmeti beraberinde veriyor. Nedir bu hizmetler? Haberimizi okuyun derim…

Yine sektörün önde gelen STK’larından TÜROB’un Başkanı Sayın Mehmet Timur Bayındır, 2019 yıyı için turizmden beklentilerini anlatan bir açıklama yaptı. Bu açıklama eminim tüm sektör için gerçekleşmesinin beklendiği olumlu mesajlar içeriyor.

Sektörle ilgili olumlu gelişmeler sadece bunlarla sınırlı değil tabi ki… Örneği Karadeniz Turizm İşletmeleri Derneği KATİD Başkanı Murat Toktaş, TÜSİAD’ın Türk Turizmine destek amacıyla kurduğu 15 kişilik komisyona davet edildi.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Genel Müdürü Handan Boyce, Türkiye toplantı sektörü adına bir ilke imza attı. Meetings & Convention Dergisinin 2018 yılı için açıkladığı  “Toplantı Sektörünün Zirvedeki 25 Kadını” listesinde bir Türk yönetici yer aldı.

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, uluslararası alanda bir ödül daha kazandı. Avrupa’nın en iyi iş oteli seçilen Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, Türkiye ve turizm sektörü için büyük önem arz eden Seven Luxury Hospitality and Lifestyle Awards’ı Türkiye’ye getirerek büyük gurur yaşattı.

TravelShop, Hindistan’da düzenlediği B2B Workshop başarıyla tamamlandı ve bir haftalık çalışmanın raporu yayınlandı. Hedef 2020 yılında 1.Milyon Turist olarak açıklanırken, bu hedefe ulaşmanın olmazsa olmazı VİZE sorunun çözülmesi olarak belirtti.

Bu sayımızın önemli konularından birisi de Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB’un İstanbul Ticaret Odası (İTO’ya)yazdığı rapor. Özetle “Atatürk Havalimanı faaliyetine devam etmeli. Havalimanının kapanma süreci sektörü olumsuz etkilemeyecek şekilde planlanmalıdır” görüşüne yer verilen raporla ilgili, İTO’nun Oteller Komitesi Başkanı Aydın Karacabay açıklama yaptı. Konunun detayları yine herkesin, tüm sektörün ilgisini çekecek.

Bu arada, sektörün eleman ihityacı olan kuruluşları v sektörde iş arayan profesyoneller için yeni bir ilan portalı açtık. oteleeleman.com adlı sitemiz devreye girdi. Tıklayıp ilan verebilirsiniz.

Yeni dönemde yeni gelişmelerle birlikte olmak ümidiyle…

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.