ARDAN ZENTÜRK GTD’NİN MEDYA KOORDİNATÖRÜ

ARDAN ZENTÜRK GTD’NİN MEDYA KOORDİNATÖRÜ
Hotel Gazetesi
Posted on Mart 06, 2021, 2:28 pm
4 mins

Ünlü gazeteci, Türk mutfağının dünyada hak ettiği yeri alması için mücadele edecek

ARDAN ZENTÜRK GTD’NİN MEDYA KOORDİNATÖRÜ

Zentürk: “Yeniden yapılanan dünyada hepimizin, Türkiye için yapacakları olmalı”

Türk Mutfağının dünyada hak ettiği yeri alabilmesi için mücadele eden Gastronomi Turizmi Derneği, bu konuda önemli bir adım attı. Dernek, medyanın tanınmış yüzü Ardan Zentürk’ü Medya Koordinatörlüğüne getirdi.

Gastronomi Turizmi Derneği’nden yapılan açıklamada “Ardan ZENTÜRK, artık, GTD Medya Koordinatörü olarak derneğimizin ulusal ve küresel düzeyde yürüttüğü çalışmalarının daha geniş kesimler tarafından duyulması, bu çalışmaların özellikle Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlaması için bizimle birlikte görev başında olacak.” denildi.

GÖRSEL VE YAZILI BASININ TECRÜBELİ İSMİ ARDAN ZENTÜRK

1955 yılında doğan ve gazeteciliğe 1977’de HÜRRİYET Tashih Servisi’de başlayan Ardan ZENTÜRK, yazılı basında Tercüman, Güneş, Sabah, Günaydın gazetelerinde dış haberler editörlüğü, yazıişleri müdürlüğü ve Ankara temsilciliği görevlerinde bulundu. 1993 yılında televizyon sektörüne geçen Ardan Zentürk, STAR, Kanal D, Kanal 6 ve 24 TV’de Ankara temsilcisi, genel yayın yönetmeni, yapımcı/sunucu görevlerinde bulundu. NOKTA ve M5 Strateji dergilerinin genel yayın yönetmenlikleri üstlendi, TRT’de önemli belgesellere imza attı.

MUTFAĞIMIZ TURİZM SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ UNSURLARINDAN BİRİ OLMALI

Gastronomi Turizmi Derneği’nin çalışmalarını yakından izlediğini belirten Ardan Zentürk, bu önemli görevi üstlenmesi konusunda verdiği demeçte, nokta atışı bir tercih olduğunu gösterdi. Zentürk, şunları söyledi: “Milletlerin mutfak kültürünün her geçen gün öne çıktığı, önem kazandığı bir dünyada yaşıyoruz. Mutfak, aynı zamanda toplumların birbirini tanıması için insanlığın ortak kültürünün de en önemli kavramı haline geldi. Barış kültürünün belki de ana zemini, bir masada diller ve inançlar farklı olsa da yenilen yemektir. Türkiye’nin bu alanda büyük bir gücü var. Mutfağımızı artık turizm sektörümüzün en önemli unsurlarından biri yapmamız gerekiyor. Bugünden yapacağımız planlamalar, salgın sonrasının dünyasına en büyük yatırımımız olacaktır. Yeniden yapılanan dünyada hepimizin, Türkiye için yapacakları olmalı ve ben de buradan kolları sıvıyorum işte”

Hedefe ulaşmada tanıtımın önemini iyi bilen ve bu konuda yıllardır faaliyet gösteren, Turizm sektörünün sesi olarak; Meslektaşımız Ardan Zentürk’e ‘aramıza hoş geldin’ diyor, Gastronomi Turizmi Derneği yönetimini, bu kararından dolayı kutluyoruz.

Paylaşmak Güzeldir

CEVAP BIRAKIN

You must be logged in to post a comment.